Sürekli oyun oynama isteğim kaçıyor

Feyzi Unal

Decapat
Daha fazla  
Sevgili arkadaşlar. Benim 2010'dan kalma masaüstü Casper bilgisayarım vardı ve malum Directx 11 bile desteklemiyordu yani o yüzden AAA oyunları oynamaz Steam'e girer her oyunun sistem gereksinimlerine bakar, PC açsa da şimdi yardıra yardıra oynasam derdim.
Annem sağ olsun üniversitem bitiyor diye destek çıktı ve Lenovo Ideapad Gaming 3 bir laptop alabildim. Sistem özellikleri ise;

Ryzen 7 4800H.
GTX 1650 Ti.
16 GB RAM.
SSD'si mevcut.

Çok üst bir PC değil ama oynatmayacağı oyun yok yani. Bir Cyberpunk 2077'yi test videolarında orta ayarlarda oynatıyor; AC Valhalla'yı da yüksek ayarlarda 40 FPS civarı oynatıyor. Hani gayet şu an yeterli bana. Zaten çoğu oyunu oynamamıştım örneğin; Far Cry 3 oynayıp ondan sonraki hiçbir oyununu oynayamamıştım. Yani oynayacak çok oyun var benim için şu an.

Ayrıca ben üniversite 5. sınıf yani son sınıftayım ve mezuniyet ile uğraşıyorum. Vizelerim vardı oyunlara saramadım yeni laptopum ile. Vizelerim kazasız belasız bitti. Finallerime de 1 ay var. Benim Tez'im var ve vizeler yorduğu için şöyle 1 hafta dinleneyim; oyun oynayayım sonra zaten Tez'di finallerdi yine meşgul olacağım. Ama gel gelelim benim asıl sorunuma: Oynayacak oyun bulamıyorum! Bunun en büyük sebebi para tabii ki. Örneğin; RE Village çıktı malumunuz ve bayağı hoş duruyor; ama 280 TL falan, benim durumum yok o kadar. Ama yine maksimum 150 falan çıkarabilirim. Sorun bu da değil sorun ise: Abi oyun oynama isteğim var ama hangi oyunun Steam sayfasına girip baksam; daha 2 ay önce içimin gittiği oyunları şu an PC'm de açabilmesine rağmen yok abi! Alıp oynayamıyorum. Bunu mu alayım şunu mu alayım deyip duruyorum. Witcher 2 mevcut bende 1 saat oynuyorum çok sıkılıyorum. Dün Dying Light aldım; laptoplarda sıkıntılıymış ama bir çözüm buldum ama şimdi girip oynama isteğim yok. Yani şöyle oyunu açıp, hikayesine oynanışına kaptırıp deli gibi oynamak istememe rağmen bir o kadar da istemiyorum sanki. Yani anlatabildim mi bilmiyorum. Oyun oynamak istiyorum ama 5 dakika içinde yok ya deyip tam anlamıyla elim gitmiyor. 1 senedir de pandemiden dolayı evden çıkamıyorum; ben yıllardır dışarıda üniversite hayatı yaşayan adamdım ama şu an hiç dostum arkadaşım yok ailemin bulunduğu şehirde. Çok bunaldım; hem az sohbet olsun hem de belki benim gibi olup da kendince bir çözüm bulabilmiş olanlar varsa bana da bir şey söyleyebilirse diye konu açmak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
bende ne kadar oynama isteği olsa da internetsel sıkıntılar peşimi bırakmıyor

çözüm olarak da hikaye oyunlarına ara verip online fps oyunlarını deneyebilirsin hoşuna gidebilir diye düşünüyorum

Sorun para.
Bende oyun oynuyorum birden para konuları aklıma geliyor, bırakıyorum.
:(
Aslında düşünüyorum da belki de en büyük cidden para. Oynamak istediğim Mafia Definite Edition var mesela hiç oynamamıştım. Hikayeli sağlam oyun, yeni remake ile sanırsam bi başlarsam baya yardırırım ama işte 200 küsür TL ücreti var. Nasıl alayım ben şimdi ? Korsan oyun da hiç indirmek filan istemiyorum. Belki de para yüzünden bana hitap eden oyunları alamıyorum ve bundan dolayı çok çabuk sıkılıyorum herhalde.

Geri
Yukarı