Sürekli Uyku Felci

DanyW

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, sürekli bir uyku felci yani halk dilinde karabasan durumunu yaşıyorum. Daha bu sabah yaşadım. Sürekli dediğim haftada 2-3 kez. Bu sene başında yaşadığım kötü olayları içime attım ve psikolojimin bozulmaya başladığını hissediyorum. Belki başkalarına anlatsam rahatlarım ama hem anlatamayacak kadar kötü olaylar hem de etrafımda benimle ilgilenen kimse yok. Neyse buraları anlatma sebebim bu durumlar uykuya dalamama sürekli duygusal olma gibi psikolojimi bozan durumlar oldu. Acaba bu kadar çok uyku felci geçirmemin sebebi bu olabilir mi? Yatağa girdikten en az 2 saat sonra uyuyabiliyorum (abartmasız). Yani sabahları uyanınca haraket edemiyorum ve "İmdat! Yardım edin!" diye bağırmak istiyorum ama yapamıyorum. Bu durumu bu kadar sık yaşamak beni korkutuyor. Bir sorun olur mu? Böyle yaşamaya alışmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, sürekli bir uyku felci yani halk dilinde karabasan durumunu yaşıyorum. Daha bu sabah yaşadım. Sürekli dediğim haftada 2-3 kez. Bu sene başında yaşadığım kötü olayları içime attım ve psikolojimin bozulmaya başladığını hissediyorum. Belki başkalarına anlatsam rahatlarım ama hem anlatamayacak kadar kötü olaylar hem de etrafımda benimle ilgilenen kimse yok. Neyse buraları anlatma sebebim bu durumlar uykuya dalamama sürekli duygusal olma gibi psikolojimi bozan durumlar oldu. Acaba bu kadar çok uyku felci geçirmemin sebebi bu olabilir mi? Yatağa girdikten en az 2 saat sonra uyuyabiliyorum (abartmasız). Yani sabahları uyanınca hareket edemiyorum ve "imdat! Yardım edin!" Diye bağırmak istiyorum ama yapamıyorum. Bu durumu bu kadar sık yaşamak beni korkutuyor. Bir sorun olur mu? Böyle yaşamaya alışmalı mıyım?

Cenabet misin?

Gülerken mönitöre tükürdüm.
Arkadaşlar, sürekli bir uyku felci yani halk dilinde karabasan durumunu yaşıyorum. Daha bu sabah yaşadım. Sürekli dediğim haftada 2-3 kez. Bu sene başında yaşadığım kötü olayları içime attım ve psikolojimin bozulmaya başladığını hissediyorum. Belki başkalarına anlatsam rahatlarım ama hem anlatamayacak kadar kötü olaylar hem de etrafımda benimle ilgilenen kimse yok. Neyse buraları anlatma sebebim bu durumlar uykuya dalamama sürekli duygusal olma gibi psikolojimi bozan durumlar oldu. Acaba bu kadar çok uyku felci geçirmemin sebebi bu olabilir mi? Yatağa girdikten en az 2 saat sonra uyuyabiliyorum (abartmasız). Yani sabahları uyanınca haraket edemiyorum ve "İmdat! Yardım edin!" diye bağırmak istiyorum ama yapamıyorum. Bu durumu bu kadar sık yaşamak beni korkutuyor. Bir sorun olur mu? Böyle yaşamaya alışmalı mıyım?
Önerim profesyonel birinden yardım almanız olur.

Büyük ihtimal ile psikolojik sorunlardan dolayı oluyor. Bunun tekrar olacağını sürekli düşünmek, kafaya takmak ya da stres, korku gibi şeylerin uyku felcini tetiklediğini düşünüyorum. Eğer kendini zihinsel olarak rahatlatabilirsen uyku felcinden kurtulacağını düşünüyorum dostum.

Profesyonel yardım alabilsem zaten burada olmazdım. Ama yine de teşekkürler.
Neden böyle diyorsunuz ki? Devlet hastanelerinde ki doktorlar bile yardımcı olabilir. Burada kimsenin vereceği bir önerinin ne kadar doğru olabileceği konusunda kimse bir şey bilemez. Psikologa gitmek kötü bir şey değil ki?

Öncelikle stresi azaltıp zihnini dinlendirmen gerekli fazla düşünmemeye çalış azcık rahatla gevşe uykuyu geceye bırakma aydınlık yerde uyu en kötü uyurken bir gece lambası al ya da PC monitörünü açık bırak kafanı dinleyebilecek şekilde kendine vakitler ayır bilinçaltını saçma sapan şeylerle doldurma.

Neden böyle diyorsunuz ki? Devlet hastanelerinde ki doktorlar bile yardımcı olabilir. Burada kimsenin vereceği bir önerinin ne kadar doğru olabileceği konusunda kimse bir şey bilemez. Psikologa gitmek kötü bir şey değil ki?
Psikoloğa gitmek tabiki kötü bir şey değil. Fakat ne devletle uğraşabilirim böyle bir zamanda ne de özele para verebilirim.
fazla düşünmemeye çalış
Bu durumu çok yaşıyorum. Hani düşüncelerim olmasa mışıl mışıl uyuyacağımı hissediyorum. Fakat kafamda istemsizce sürekli düşünceler dolaşıyor anlamlı anlamsız. Akşam 10'da yatağa giriyorum bir bakmışım saat gece 12-1 olmuş.

Geri
Yukarı