Sürekli uzun far kullanan kişiler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Makaleler
4
Yer
Dattebayo
Daha fazla  
Sövülmeyi mi seviyorlar yoksa bilinçsizler mi? Şehir içinde yeterli aydınlatma var. Far açmasam bile rahatlıkla önümü görüp gidebilirim ama bu kişiler uzun yakıyor. Ben sadece yeterli aydınlatma olmayan yerlerde karşıdan gelen araç yoksa uzun yakıyorum. Karşıdan biri gelince kısaya geçiyorum. Bu kişiler hakkında ne düşünüyorsunuz?
Bu insanların çevresindekileri önemsemeyen bencil insanlar olduğunu düşünüyorum.
Not: Saygı çerçevesinde.

Acemi sürücüler unutabiliyor, ben bu sene ehliyet alacağım ve almışken Opel Mokka-e alayım diyorum. Mesela bu arabada uzun farlar açıkken karşıdan gelen arabaya farlarını kapatıyor teknoloji sayesinde. Arkadaşlar sürerken bazen denk geliyoruz uzun far kullananlara, gözümüzü alıyor. Adama selektör atıyorsun anlamıyor da. Bir gün kazaya karışmayız umarım.

Evet dediğiniz gibi bencillik ve acemilik.

Trafikte bir aracın uzunları yanıyor ise muhtemelen şoför unutmuştur, far kulakçığını kontrol etmeyi bilmiyordur ya da acemidir. Kasıtlı olarak uzun açarak gezen neredeyse hiç şoför görmedim. Sizin gözünüzü alan muhtemelen dandik LED'leri çanaklı farlarına takan şoförler olabilir. Uzun far aracın içindekini bile rahatsız edici bir şeydir, göz alır.

Son düzenleyen: Moderatör:
@StifmaisTR
Dandik far takanlar ayrı bir sorun. Bilinçsiz takıyorlar. Üstelik beyaz oluyor, kısa olsa bile göz alıyor. Benim dediğim stok farı uzun kullananlar.

Anladım hocam, İstanbul'da yaşıyorum durağan trafikte karşıma öyle biri geldiği zaman elimle far işareti yapıyorum, pardon unuttum der gibi bir mimikle kapatıyorlar genelde. Bende acele yapılmış bir selektörün ardından açık bırakmıştım, bir hanımefendi uyarınca fark etmiştim akşamüzeri.

Sövülmeyi mi seviyorlar yoksa bilinçsizler mi? Şehir içinde yeterli aydınlatma var. Far açmasam bile rahatlıkla önümü görüp gidebilirim ama bu kişiler uzun yakıyor. Ben sadece yeterli aydınlatma olmayan yerlerde karşıdan gelen araç yoksa uzun yakıyorum. Karşıdan biri gelince kısaya geçiyorum. Bu kişiler hakkında ne düşünüyorsunuz?
Bu insanların çevresindekileri önemsemeyen bencil insanlar olduğunu düşünüyorum.
Not: saygı çerçevesinde.

Hocam kazaya davetiye çıkarıyorlar. Gece vakitlerinde zaten yolu zor görüyoruz, karşıdaki adam uzakları açınca iyice görüş zorlaşıyor. Bende bencillik olarak görüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım hocam, İstanbul'da yaşıyorum durağan trafikte karşıma öyle biri geldiği zaman elimle far işareti yapıyorum, pardon unuttum der gibi bir mimikle kapatıyorlar genelde. Bende acele yapılmış bir selektörün ardından açık bırakmıştım, bir hanımefendi uyarınca fark etmiştim akşamüzeri.
Bende birkaç defa denk geldim ve uzunları yakıp kapattım anlasın diye ama küfür eder gibi korna çalan oldu sadece. Bazıları ise hiç tepki vermedi. Durağan trafik olmadığı icin el işaretimi görüp anlayacaklarını sanmıyorum. Sellektör yaparken nasıl unuttunuz? Uzunları açmak ile sellektör farklı şeyler.

Son düzenleme:
Sövülmeyi hak ediyorlar.

Açmak için çaba sarf ettiriyor. Uzun yolda lazım olana kadar yerini bilmediğimi fark etmemiştim. Far kolunu daha fazla çevirince yanıyor sanıyordum. Yanmayinca dank etti. Bu yüzden yanlışlıkla yakılması olası gelmiyor. Ehliyet kursunda bariz şekilde özelliği anlatılıyor. Şehir içinde kullanılmaması gerektiğini bir zahmet idrak etsinler.

Selektor çekince, uzunlar itince yanıyor bizim araçta. İkisinin de aynı şekilde olması pek olası gelmedi bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı