Sürekli yalnız kalma isteği

Tarık45

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. 16 yaşındayım, sürekli yalnız kalmak istiyorum. Evde sürekli odamdayım ailem de bu yüzden benimle kavga ediyor. Herhalde benim odada bir şeyler çevirdiğimi sanıyorlar. Ciddiyim, siz anladınız. Az önce yine ailem bana sen neden sürekli yalnız kalıyorsun, bizim yanımıza gelmiyorsun, sen bizi takmıyorsun dediler. Sürekli diyorlar, kafayı yiyeceğim.

Sizce ailem neden böyle yapıyor? Ben yalnız kalmayı seviyorum bir de bende sosyal fobi var o yüzden sürekli yalnız kalmak istiyorum. Yalnız kalınca kendi kendime konuşuyorum, gülüyorum, eğleniyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam benim ailemde öyle odamda tek başıma oturmayı istemiyorlar hep birlikte salonda oturuyoruz sadece ders falan olursa odaya gidiyorum.

En iyisini yapıyorsun. Arada ailenin yanına git, böylece çok konuşmazlar.

Zaten ailemin yanına gidiyorum günde 1 saat onların yanında kalıyorum ama yine de bana kızıyorlar.
Yalnızlık güzeldir ama alışma. Yalnız kal ama insanları ve dışarıyı hatırla. Var oluşun gereği sosyalleşmek isteyeceksin. Gereksiz muhabbetlerden, gereksiz insanlardan kaç tabii. Ama bir insan olduğunu ve bir topluma ait olduğunu; o toplumda yer edinmen gerektiğini bil.

Yalnızlık güzeldir yalnızlığa iyice alıştım çok asosyalim zaten.
Hocam benim ailemde öyle odamda tek başıma oturmayı istemiyorlar hep birlikte salonda oturuyoruz sadece ders falan olursa odaya gidiyorum.

Benim ailem de odamda tek başıma oturmamı istemiyorlar zaten günde 1 saat salonda onların yanında oturuyorum yine de bana kızıyorlar sizce ailem neden böyle yapıyor.

Son düzenleme:
Benim ailem de odamda tek başıma oturmamı istemiyorlar zaten günde 1 saat salonda onların yanında oturuyorum yine de bana kızıyorlar sizce ailem neden böyle yapıyor.

Hocam belki çok elektrik faturası gelmesin orada tek başına lamba yakma diye olabilir belki odada başka işler yapacağını düşünüyor olabilirler belki, de hiçbiridir sadece salonda hep beraber ailecek oturup sohbet edelim ayrı olmayalım diye istiyor olabilirler.

Hocam belki çok elektrik faturası gelmesin orada tek başına lamba yakma diye olabilir belki odada başka işler yapacağını düşünüyor olabilirler belki, de hiçbiridir sadece salonda hep beraber ailecek oturup sohbet edelim ayrı olmayalım diye istiyor olabilirler.

Kendi odamda gece lambam var akşam onu kullanıyorum elektrik faturası değil de bence odada gizli bir şeyler çevirdiğimi ya da kötü şeyler izlediğimi sanıyorlar ciddiyim siz anladınız.

Geri
Yukarı