Alvaromorte

Decapat
15/09/2019 tarihinden itibaren sürekli kırmızı yanan internet ışığı sorunum var, modem değiştirdim, ekipler port değiştirdi, apartman kutusuna bakıldı, daire tesisatımda sorun da yok.
DSL ışığım yanıyor bu konuda bir sıkıntım yok.

TurkNet kullanıyorum 5 aydır sıkıntı yaşamadım İnternetim 1 ay boyunca gelmese de Türk Telekom'a geçiş yapmayı düşünmüyorum. Halimden memnunum

Sorun nereden kaynaklı olabilir sizce, bir arkadaşım TurkNet'e söyle kullanıcı şifresini sıfırlasınlar dedi, arıza kaydına yazdım yarın arar TurkNet beni, konu ile ilgili bir gelişme olursa buraya yazarım.
Sorun nereden kaynaklanıyor halen çözemedim.

İnternet ışığınızın kırmızı yanması modeminizin internet servis sağlayıcınızdan IP adresi alamadığı anlamına gelir.

Modeminizde WAN portu (Modemin arkasında mavi renkli port) varsa ve WAN portuna kablo takılıysa kabloyu çıkartıp LAN (Sarı renkli girişler) portlarından herhangi birisine takmanız gerekmektedir. WAN portundaki kabloyu çıkartıp LAN portuna bağladıktan sonra modem kapatıp açılır ışıklar geldikten sonra internet bağlantınız gelecektir.

Bu işlemi yapmanıza rağmen internet bağlantınız gelmiyor veya WAN portunda kablo olmamasına rağmen internet ışığınız kırmızı yanıyorsa modeminizi resetleyip yeniden kurulum yapmanız yeterli olacaktır. Modeminizi resetleyip yeniden kurulum yapmanıza rağmen internet bağlantısı kuramıyorsanız internet hizmeti almış olduğunu servis sağlayıcınız ile görüşmeniz gerekmektedir.

İnternet ışığınızın kırmızı yanması modeminizin internet servis sağlayıcınızdan IP adresi alamadığı anlamına gelir.

Modeminizde WAN portu (Modemin arkasında mavi renkli port) varsa ve WAN portuna kablo takılıysa kabloyu çıkartıp LAN (Sarı renkli girişler) portlarından herhangi birisine takmanız gerekmektedir. WAN portundaki kabloyu çıkartıp LAN portuna bağladıktan sonra modem kapatıp açılır ışıklar geldikten sonra internet bağlantınız gelecektir.

Bu işlemi yapmanıza rağmen internet bağlantınız gelmiyor veya WAN portunda kablo olmamasına rağmen internet ışığınız kırmızı yanıyorsa modeminizi resetleyip yeniden kurulum yapmanız yeterli olacaktır. Modeminizi resetleyip yeniden kurulum yapmanıza rağmen internet bağlantısı kuramıyorsanız internet hizmeti almış olduğunu servis sağlayıcınız ile görüşmeniz gerekmektedir.
Bir daha kopyala yapıştır yapma, yapacaksan da kaynağını göster;

15/09/2019 tarihinden itibaren sürekli kırmızı yanan internet ışığı sorunum var, modem değiştirdim, ekipler port değiştirdi, apartman kutusuna bakıldı, daire tesisatımda sorun da yok.
DSL ışığım yanıyor bu konuda bir sıkıntım yok.

TurkNet kullanıyorum 5 aydır sıkıntı yaşamadım İnternetim 1 ay boyunca gelmese de Türk Telekom'a geçiş yapmayı düşünmüyorum. Halimden memnunum

Sorun nereden kaynaklı olabilir sizce, bir arkadaşım TurkNet'e söyle kullanıcı şifresini sıfırlasınlar dedi, arıza kaydına yazdım yarın arar TurkNet beni, konu ile ilgili bir gelişme olursa buraya yazarım.
Sorun nereden kaynaklanıyor halen çözemedim.

Son dönemlerde bu sorunlarda artma oldu. Ben Türk Telekom kullanıyorum, ve bende de olmuştu. 3 - 4 gün içinde çözüme kavuşmuştu. Ben sizinle alakalı olduğunu düşünmüyorum.

@Yolun Yolcusu Kardeşim zahmet edip yazmışsın teşekkür ettik de bu dediğini 14 yaşındaki çocuk da bilir, ayrıca yazdıklarımdan ne yapılması gerektiğini bilen, yapılmış her adımı atmış, sarı mavi kablonun nereye takılmasını gerektiğini bilen biri olduğumu çıkarman gerekirdi.
Ah güzel ülkem ah
Kullanıcı adı şifre sıfırlandı halen İnternet yok,
Modem ip görmüyor malesef.
Sorun büyük ihtimal santralde gibi, olayın turknet ve benimle alakası yok, ip sorunum var bunun çözümü Turk Telekomun keyfine kalmış gibi gözüküyor.
24/09/2019
Evet arkadaşlar ip yi gelen ekipler yeniden tanıttı, sonuç değişmedi halen internet yok 🙂
Turknet arka plan güncellemeleri yapacakmış, koskoca turknet bu sorunu çözemezse bilmiyorum artık
Fakat emperyalizm yine kaybedecek, Turk Telekoma geçmeyi kesinlikle düşünmüyorum, kablonet veya alternatifler olabilir.
06/10/2019
Yeniden turknete geçtim, çünkü 5 6 aydır kullandım donma kopma olmadı son aya kadar, bildiğim bir ıss firması olduğu için tekrar seçtim, ayrıca taahhüt, cayma yok, ilk ay fatura yok, arkadaşını getir gibi kampanyaları çok güzel.

İnternet ışığım normale döndü sıfırdan abonelik yaptım, şu anlık bir sıkıntı yok.

Fatura borcum yoktur, bu da davet kodum, karşılıklı bedava 1 ay İnternet için:kodun:YSF61HY42RVJ

Güncelleme
Ev altyapısı cat5 ile değiştirdim yine sonuç aynı.
Turkcel superonlıne geçtim fiber altyapı (mecburiyetten)

Sorun Turk Telekomun, kutusundaki devre kartı bozuk olduğu düşünülmekte.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı