Sürekli yorgun hissetme ve sporda verimsizlik neden olur?

yucewalden

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba yaklaşık 2 haftaya yakındır bu şekilde hissediyorum 9-10 saat uyuyorum yine de kendimi zinde hissedemiyorum sırf bu yüzden bayağıdır spor yapamamıştım bugün yapayım dedim ama bayılıcak gibi oldum sizce bunun sebebi nedir? Bunların öncesinde korku duygusunu biraz fazla yaşamıştım bu da psikolojimi çok değiştirdi. (daha 17 yaşındayım gitmediğim doktor, yaptırmadığım test kalmadı.)

Son düzenleme:
Çok uyku yorgunluk yapar. Uykunun döngüleri vardır, bu döngüler 1.5 saat ara ile tekrar eder. 9-10 saat yerine tam 7.5 saat uyumayı deneyin.

Vitamin takviyesi alın, ORZAX Ocean Daily One Multivitamin tavsiye ederim.

Vücut saatine göre 23-03 saatleri gece uykusunun en verimli saatleridir, en geç 00'da uyuyun.

Karbonhidrat ağırlıklı beslenmek yorgunluk ve uykuyu arttırır çünkü fazla insülin salınımı olur. Karbonhidratı tamamen kesmeden protein ağırlıklı beslenmeye çalışın.

Çok uyku yorgunluk yapar. Uykunun döngüleri vardır, bu döngüler 1.5 saat ara ile tekrar eder. 9-10 saat yerine tam 7.5 saat uyumayı deneyin.

Vitamin takviyesi alın, ORZAX Ocean Daily One Multivitamin tavsiye ederim.

Vücut saatine göre 23-03 saatleri gece uykusunun en verimli saatleridir, en geç 00'da uyuyun.

Karbonhidrat ağırlıklı beslenmek yorgunluk ve uykuyu arttırır çünkü fazla insülin salınımı olur. Karbonhidratı tamamen kesmeden protein ağırlıklı beslenmeye çalışın.
Hangi doktora gitmeliyim bu durum geçmiycek gibi hissediyorum.

9-10 saat uyku biraz fazla. Zira günün yarısı yapar neredeyse. Kişiye göre değişmekle birlikte 5-7 saat aralığında uyumak daha verimli güne yardımcı olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim. Belirttiğiniz semptomları videoyu çeken arkadaş da yaşıyor. Beslenmenizi bir gözden geçirin derim. Beslenmeniz iyi ise bile mineral ve vitamin alımlarınızı kontrol edin. Gerekirse Suplement'lara yönelebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı