Sürücü değiştirince fare hareketleri kasıyor

sinan mutlu

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, aylardir sorun yasiyorum. Son zamanlarda daha sık önceden masaüstü bosta takilmalar oluyordu şimdi ise her şey akıcı sistemde. Yalnız Windows 10 formattan sonra AMD B450 cipset drver kuruyorum, sonra MSI GTX1660 Super ekran karti sürücüsü için mouse sağ tik yenile yapiyorum ve 3 kez falan sonra mouse yavaşliyor. Agır imleç hızı hızlı ama sağ tık cok yavaş hareket ediyor. Guvenli modda ve BIOS'ta mouse yavaş, taa ki 5 saat sistemi kullandiktan sonra kısmen duzeliyorken idi. Kendine her ekran karti guncelleme yaptiktan sonra bu bu şekilde oluyor her defasında.
Not aldiğim firmaya birden fazla gonderdim tum testerden gecti sorun yok dendi bende farkli mouse falan denedim kafayi yiyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle ses kartınız bulunuyor mu? Harici olarak.
Sürücülerinizi doğru yüklediniz mi driver pack ya da Driver Booster kullandınız mı?
Windows 10'a KB5000842 adlı bir güncelleme geldi isteğe bağlı bu sorununuzu çözebilir güncellemeyi deneyiniz.
Sistemin registrysi ile oynanıldı mı? Bir virüs veya zararlı yazılım bu sonucu doğurmuş olabilir.

Son düzenleme:
Öncelikle ses kartınız bulunuyor mu? Harici olarak.
Sürücülerinizi doğru yüklediniz mi driver pack ya da Driver Booster kullandınız mı?
Windows 10'a KB5000842 adlı bir güncelleme geldi isteğe bağlı bu sorununuzu çözebilir güncellemeyi deneyiniz.
Sistemin registrysi ile oynanıldı mı? Bir virüs veya zararlı yazılım bu sonucu doğurmuş olabilir.

Anakartin kendi ses cikisi var ek ses karti yok USB girişli oyuncu kulakligim var bu işlemler takili degilken de oluyor 3 part drver programlari kullanmadim guncelleme ile ilgili aksam kontrol edeceğim yalnız bu sorunlarim uzun suredir var. Cok şeyler denedim ama nafile önceden masa ustu boşta takilma sorunu oluyordu simdi yok mouse hızlıydı ama son 2 aydir ise mouse sorunlarim var.
Kayit defteri ile oynanmadi temiz kurulumdan sonra hep boyle oluyor hangi yollari deneyebilirim.

Son düzenleme:
Format atmayı tekrar dene sonra Windows Update kullanarak sürücülerini güncelle.

Format 3 kere attim cipset ve ekran karti drver yukledim ama işte kurulumdan hemen sonra boyle oluyor her defasinda Windows Update guncellemeleri hepsini yukledim guvenli modda denedim oradada ayni BIOS'ta da mouse yavaşladi bir de anakart logosu kucuktu buyuk gorunuyor şimdi bir cok yontem denedim her defasinda da temiz kurulum yaptim cozum bulamadim M.2 SSD degerleride saglam cikti.

Mouse ta sorun var mı? Başka bir mouse ile denediniz mi? Windows ayarlarından mouse hızını arttırın.

Oncelikle ilginden dolayi teşekkür ederim 4 tane mouse denedim birini sıfır aldim mouse hız ayarlarini sona alsam sadece imleç hızi cok hızlı oluyor sag tık yenile dedigimde yine yavaş denedigim mouseler en eskisi bile 5 ay once kullaniyordum kasmiyordu yavaslamiyordu.
Aldigim firmaya yolluyorum test edip format atip gonderiyorlar en eski mouse bile kullanir iken sorun yasamiyorum taki ya ekran karti guncelleme yaptiktan sonra ya da formattan sonra boyle seylerle karsilaşiyorum kafami kariştran şey ise 5-6 ay once attigim formatta sorun yasamaz iken simdi neden yasiyorum anlamadim.

Yeni konular

Geri
Yukarı