Sürücü güncellemesi sonrası mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

EmirShen

Femtopat
Yaklaşık 1 saat önce AMD sürücümün hata vermeye başlamasıyla birlikte DDU ile sürücümü kaldırıp yeniden kurmaya karar verdim, sürücümü yeniden kurana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım fakat her şeyi güncelledikten birkaç dakika sonra mavi ekran hatası aldım.

Sistem özelliklerim şu şekilde:
İşlemci: AMD Ryzen 3 2200G 3.50GHz
Anakart: B450M-A PRO Max.
Ekran kartı: Radeon RX 570.

Minidump hatalarım ise şunlar; Minidump Dosyalarım.7z

Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı sürücünü DDU ile kaldırıp yeniden kurman gerekecek dostum.

Ekran kartı sürücünü DDU ile kaldırıp yeniden kurman gerekecek dostum.

Sorun bundan mı kaynaklı sadece çünkü mavi ekran almadan sadece birkaç dakika önce DDU ile kaldırıp yüklemiştim.

AMD ekran kartının WHQL ve Recommended olanı indirmeni tavsiye ederim.

DDU ile aynı şekil sil ve tekrar yükle sürücüyü.

Ek olarak işlemcine ait grafik sürücünü güncelle. DDU yazılımıyla bu sefer işlemcine ait olan grafik sürücüsünü sileceksin. Buna dikkat et.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

USB portuna sadece klavye ve fare takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın. Klavye ve farenin USB çıkışlarını tak çıkart yap.

Diskine HD Tune yazılımı ile "error scan" testi yap ve "health" sekmesini paylaş.

CPU-Z yazılımını kaldır.

AMD ekran kartının WHQL ve recommended olanı indirmeni tavsiye ederim.

Ek olarak işlemcine ait grafik sürücünü güncelle. DDU yazılımıyla bu sefer işlemcine ait olan grafik sürücüsünü sileceksin. Buna dikkat et.

"Sfc /scannow" rehberini uygula.

USB portuna sadece klavye ve fare takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın. Klavye ve farenin USB çıkışlarını tak çıkart yap.

Diskine HD Tune yazılımı ile "error scan" testi yap ve "health" sekmesini paylaş.

CPU-Z yazılımını kaldır.

Tamamdır hepsini yapacağım çok teşekkür ederim.

AMD ekran kartının WHQL ve recommended olanı indirmeni tavsiye ederim.

"Sfc /scannow" rehberini uygula.

CPU-Z yazılımını kaldır.

1612982232268.png

Dediğiniz işlemleri yaptım ve HD Tune yazılımı ile "error scan" testi yaptım hiçbir sorun görünmedi, "health" sekmesi de burada.

Yeni konular

Geri
Yukarı