Sürücü güncelleştirme uygulamasının yol açtığı sıkıntılar

ahmetmehmet55655

Femtopat
Daha fazla  
Acer Swift 3 SF314-42 model bir laptopum var bir süredir kullanıyorum bugün Driver Booster 8 diye bir program indirdim sürücülerim güncel miymiş diye ve 15'e yakın sürücünün güncel olmadığını gördüm ancak Pro versiyonum olmadığı sürece bu uygulamada 1 günde 1'den fazla sürücü güncelleyemediğim için bu tarz başka bir program buldum onun adı da Driver Booster bu uygulama herhangi bir ücret istemeden yaklaşık 30-40 dakikada (bana söylediği kadarıyla) tüm sürücüleri taradı, ve kendi kafasına göre Firefox, 360 ve farklı saçma sapan uygulamalar indirdi.

İşlem sonucunda doğal olarak bilgisayarımı yeniden başlattım ve uygulamayı kullandığıma pişman oldum. Açılması aşırı uzun sürdü, açıldıktan sonra farem takılarak hareket ediyordu, sesler cızırtılı geliyordu ve bu ben de uygulamayı ve yüklediği diğer her şeyi sildim CCleaner ve Malwarebytes ile bilgisayarıma taramalar yaptım elle sürücüleri güncellemeye çalıştım ancak bir şey çözebilmişim gibi durmuyor mousem hala takılıyor ses hala cızırtılı ve bilgisayarı yeniden başlatmak neredeyse 10 dakika sürüyor bunu nasıl çözebilirim bir bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu nasıl çözebilirim bir bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun.
Daha önceden sistem geri yükleme noktası oluşturduysan onu kullanabilirsin. Bunun dışında format atmak dışında doğru düzgün bir çözüm yok. Binlerce kez bu tür otomatik sürücü güncelleştirme yazılımlarının kullanılmaması gerektiği söylendi. Bir yazılımı kullanmadan önce internetten araştırma yaparsan bir dahaki sefere böyle şeylerle karşı karşıya kalmazsın.

Daha önceden sistem geri yükleme noktası oluşturduysan onu kullanabilirsin. Bunun dışında format atmak dışında doğru düzgün bir çözüm yok. Binlerce kez bu tür otomatik sürücü güncelleştirme yazılımlarının kullanılmaması gerektiği söylendi. Bir yazılımı kullanmadan önce internetten araştırma yaparsan bir dahaki sefere böyle şeylerle karşı karşıya kalmazsın.

Format atmaktan kastınız sağlam format mı yoksa Windows ayarlarından sıfırlasam yeterli olur mu?

Geri
Yukarı