Sürücü güncelleştirmeleri ve chipset kurulumu nasıl yapılır?

atscn3

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar. Bilgisayardan hiç anlamayan biri olarak bir sorum olacaktı. Bilgisayarımda aygıt yöneticisinde yüklenmemiş olarak gözüken sürücüler var. Bu sürücüler.
1- sm bus denetleyicisi (donanım kimliği:
PCI\VEN_1022&DEV_790B&SUBSYS_381217AA&REV_4A
2- PCI encryption / decryption denetleyicisi ( donanım kimliği:
PCI\VEN_1022&DEV_1578&SUBSYS_380C17AA&REV_00
Sürücü güncelleştir dediğimde aygıt için sürücü yüklenmemiş ibaresi çıkıyor.

Ve sanırım bilgisayarımda chipset sürücüsü kurulu değil. Sistem aygıtlarında görünmüyor. AMD'nin sitesinden indirmek istedim fakat marka model hakkında hiçbir bilgim yok. Yukarıda belirttiğim aygıtları nasıl yüklerim ve hangi chipset modelini kurmam gerekiyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim :)

Sistem özellikleri: AMD A12 - 9720p Radeon R7.
2700 MHz 4 çekirdek 8 GB RAM.
Anakart marka modeli: Lenovo 80XS Ideapad 320-15abr
Windows 10 64 bit.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    46,7 KB · Görüntüleme: 29
  • 2.png
    2.png
    34,9 KB · Görüntüleme: 26
  • Ekran Görüntüsü (22).png
    Ekran Görüntüsü (22).png
    21,4 KB · Görüntüleme: 36
Aşağıdaki linke girip Windows 10 64-bit seçeneğine tıkla. Tıkladıktan sonra aşağıya doğru sürücüler listelenecektir. En üstteki AMD Chipset Drivers'ı indir (yanındaki DOWNLOAD* butonuna tıklayarak). Daha sonra inen dosyayı üstüne çift tıklayarak çalıştır. Kurulum açılacaktır. Kurulum esnasında sana 2 tane seçenek çıkabilir. Eğer çıkarsa, birisi sistemdeki AMD grafik sürücüsünün sürümünü gösterir, diğeri ise AMD chipset sürücüsünün sürümünü gösterir (sağdaki olur). Sen AMD chipset sürücüsünün sürümü yazana tıklayacaksın. Sonra kuruluma devam ederken karşına bir liste çıkacaktır. O listedeki tüm seçenekler tikli bir şekilde kurulumu gerçekleştireceksin. Kurulum bittikten sonra da bilgisayarını yeniden başlat.

Bunu kurup yükledim zaten. Ama ona rağmen görünmüyor chipset aygıt yöneticisinde .
Bu siteden Yonga Seti Sürücüsünü kurdum zaten. Ona rağmen görünmüyor yüklü olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı