"Sürücü hatalarını onarmak için yeniden başlatın" hatası!

Tarama yapmadığınız bir alanda, çok yavaş okunan bir sektör zayıf olabilir. Sayılarının artık az olması iyi. Zaman geçtikçe bu sektörlerin sayısı azalacaktır.

Son durumu nasıl diskin?
Interface CRC Error Count attention olarak görülüyor. Onun nedenini biliyor musunuz?
Tarama yapmadığınız bir alanda, çok yavaş okunan bir sektör zayıf olabilir. Sayılarının artık az olması iyi. Zaman geçtikçe bu sektörlerin sayısı azalacaktır.
Interface CRC Error Count attention olarak görülüyor. Onun nedenini biliyor musunuz?

Dosya Ekleri

• f.PNG
    f.PNG
    75,2 KB · Görüntüleme: 21
Bu hata disk ile ana bilgisayarın iletişimi sırasında oluşan hataların sayısı gösterir. Genelde SATA kablosu ile ya da SATA portu ile alakalıdır. Diskin kablosunu değiştirebilirsiniz.

Laptoplarda kablo yoktur diye biliyorum. Çok önemli değil zaten.
Diskin son durumu nasıl. Yüzey taraması yapıp o sektörleri düzelttiniz mi?

Son düzenleme:
Laptoplarda kablo yoktur diye biliyorum. Çok önemli değil zaten.
Diskin son durumu nasıl. Yüzey taraması yapıp o sektörleri düzelttiniz mi?
Merhabalar tekrardan. İşim gereği ağır ve güçlü programlar kurmak zorunda kalıyorum çalışabilmek için. Bugün tekrar hard disk sentinel'i kontrol ettiğimde sağlığın 95den 90a düştüğünü, zayıf sektör sayısının da arttığını gördüm. Bunun nedeni yeni kurduğum programlar mıdır veya başka nedeni olabilir mi? Sürekli yüzey taraması yapıyorum ama o da epey ağır çalışıyor eskiye göre.

Zayıf sektörlerin sayısının artması iyi değil. Ağır ve güçlü programlardan dolayı zayıf sektörlerin sayısı artmaz. Ağır çalışmasının sebebi zayıf sektörler veri olan sektörlerde olursa ya okunacağı ya da hiç okunamayacağı için yavaşlama olacaktır. Sabit diskin durumunu izlemeniz önemli. Önemli verileriniz varsa kaybetmek istemeyeceğiniz yedekleyin. Canlı dersim var 20.30'da görüşürüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı