Çözüldü Sürücü Hatalarının Onarılması için Yeniden Başlatın Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bertony

Hectopat
Yeni sistem kurdum ve böyle bir hata alıyorum.
Başlangıçta disk taramasını kapattım ama bu sorun hala duzelmedi.
Ne yapabilirim? Daha yeni sistem kurdum.

Islemcim i3-10100F
Anakart ASUS Prime B460 M-A
AMD MSI RX 5600 XT Gaming MX

IMG_20201226_234321.jpg

IMG_20201226_234343.jpg

Çözüm
Hocam olay görüntüleyiciye girip Windows altında sistem kısmındaki önemli veya hata olan yerleri seçip ekran görüntüsü atar mısınız eğer yapamaz iseniz Team Viewer ile halledeyim.
Hocam görmedim kusura bakmayınız.
Biraz daha araştırıyorum acaba neden böyle bir hata veriyor diye..
Disk Info ya baktım diskim yeni zaten hala hatayı alıyorum.

Disk Info ya baktım diskim yeni zaten hala hatayı alıyorum.
Sorunu çözdüm.
Aynı sorunu yaşayan olur diye yazıyorum.
Amd ekran kartı opsiyonel diye bir seçeneği en üste ekliyor ve bu da windows tarafından onaylanmayınca böyle bir sorun oluyor.
Driver yüklerken windows tarafından onaylı driver indiriniz.
Opsiyonel olarak verileni değil.
Windows'u ISO dosyası halinde kurdum.
Sonrasında AMD ekran karti driverini indirdim.
Onu Windows indirmemisti.
Sonrasında böyle hata almaya devam ediyorum.
Livekernel 144 hatasıyla ilgili bir şey goremedim.

İnternette araştırdım biraz livekernel 144 hatası ekran kartı sürücüsü ile alakalı, DDU ile grafik kartı sürücünüzü kaldırıp güncel sürücüyü buradan indiriniz: https://drivers.amd.com/drivers/radeon-software-adrenalin-2020-20.12.1-win10-64bit-dec8.exe

Galiba ilk hata bundan kaynaklı.
Sürücüyü indiriyorum hocam ddu ile sildim. Tekrar yüklüyorum.
İnternette araştırdım biraz livekernel 144 hatası ekran kartı sürücüsü ile alakalı, DDU ile grafik kartı sürücünüzü kaldırıp güncel sürücüyü buradan indiriniz: https://drivers.amd.com/drivers/radeon-software-adrenalin-2020-20.12.1-win10-64bit-dec8.exe
Hocam ekran kartı driverini sildim tekrar kurdum fakat sorun hala duzelmedi.
Bakımda sürücü hatalarının onarılması için yeniden başlatın hatası devam ediyor.

Son düzenleme:
Galiba ilk hata bundan kaynaklı.
Sürücüyü indiriyorum hocam DDU ile sildim. Tekrar yüklüyorum.

Hocam ekran kartı driverini sildim tekrar kurdum fakat sorun hala duzelmedi.
Bakımda sürücü hatalarının onarılması için yeniden başlatın hatası devam ediyor.

Hocam yeniden başlat deyin devam ederse CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu giriniz. İşlem tamamlandıktan sonra sisteminizi yeniden başlatınız.

Hocam yeniden başlat deyin devam ederse CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu giriniz. İşlem tamamlandıktan sonra sisteminizi yeniden başlatınız.
Hocam yaptım bazı hatalar bulup duzeltildi yazdı İngilizce yeniden başlattım ama hala hatayı alıyorum.
Anakart guncel gelmişti ama galiba sorun ondan mi diye düşünüyorum.

Bende hocam anakarti guncelledim, RAM'leri ayarladim, yukarıdakilerin hepsini yaptım fakat guvenlik ve bakımdaki bu hayatı halen duzeltemedim.

Hocam olay görüntüleyiciye girip Windows altında sistem kısmındaki önemli veya hata olan yerleri seçip ekran görüntüsü atar mısınız eğer yapamaz iseniz Team Viewer ile halledeyim.

Geri
Yukarı