Sürücü resetlenmesi ve oyunun kapanması

Voxcalibur

Decapat
Red Dead Redemption 2'nin unutulmayan ve baş belası hatalarından "ERR_GFX_STATE"'i çözmek çok zamanımı aldı. Rockstar'ın destek sisteminin sunduğu çözümlerden sorunu tek çözebilen ekran kartının sürücüsünü eski bir sürüm ile değiştirmek idi. Gerçekten işe yaramıştı fakat sürücüyü güncel kullanamıyordum ve bu da çok sorun çıkartıyordu. Bu yüzden sürücüyü tekrar güncelledim ve hata ile yeniden karşılaşmaya başladım. Fakat eskisi kadar sık olmuyordu. Yani oyunu açtığım gibi oyun hata verip kapanmıyordu. Bugün PUBG oynamak için oyunu açtığımda aynı hatanın verdiği tepki ile karşılaştım. Ekran ilk başta siyah oluyor ve bilgisayardan duyulan sesler tamamen kapanıyordu. Daha sonrasında ekran tekrar geliyordu ve hatayı da beraberinde getiriyordu. Fakat PUBG, RDR2 gibi hatanın kodunu söyleyip oyunu kapatmadı ve hatanın ne olduğunu açıkladı. Hatada "video driver crashed and was reset! Make sure your video drivers are up to date. Exiting..." yazıyordu. Türkçesi ise, "ekran kartı sürücüsü çöktü ve resetlendi! Sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun. Kapatılıyor..." oluyor. Bu hatanın açıklanması işime çok yarayacağını düşündüm ve yardım için buraya geldim. Hatayı nasıl çözebilirim?

Sisteminiz nedir? Ekran kartı için kullandığınız sürücü nedir?

Windows güncel mi? Değilse güncelleyin. Daha sonra ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırın ve linkten indirip deneyin. DDU işlemini Güvenli Mod'da yapın.

Windows güncel mi? Değilse güncelleyin. Daha sonra ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırın ve linkten indirip deneyin. DDU işlemini Güvenli Mod'da yapın.
Bu çözümü Rockstar'ın destek sisteminin önerisi ile birçok defa denedim. İşe yaramadı fakat tekrar deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı