Çözüldü Sürücü simgeleri gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lear Mert

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sürücü simgelerim kayboldu, nasıl çözebilirim?

1566030338728.png

Çözüm;

Şu kısımına geliyoruz, buradaki DriveIcons klasörünü silip tekrar yeniden açıyoruz ve sağ taraftaki girdiye çift tıklayıp tamam diyoruz, ardından oturumu yeniden başlatıp kontrol ediyoruz.
Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\DriveIcons

Eğer düzelmez ise;
  1. DriveIcons girdisine Sağ tıkla > Yeni > Anahtar
  2. Buraya C ve D (Birimin ismi ne ise) diye Anahtar açıyoruz
  3. Ardından tekrar C ve D ye Sağ tıklayıp > Yeni > Anahtar diyoruz
  4. Ve isimlerini DefaultIcon yapıyoruz
  5. Bu açtığımız 2 DefaultIcon Anahtarının Sağ tarafindaki Değere çift tıklayıp tamam diyoruzEki Görüntüle 428290
  6. Ardından [*]C:\Users\Kullanıcı Adınız\AppData\Local kısmına girip "IconCache.db" dosyasını silip, Kendi isteğinize bağlı Bilgisayarı veya Oturumu yeniden başlatıyoruz.Sorununuz Çözüldüyse Ne Mutlu Bana :)

Dosya Ekleri

• 1566031050400.png
    1566031050400.png
    1,6 KB · Görüntüleme: 110
  • 1566031066069.png
    1566031066069.png
    3,2 KB · Görüntüleme: 99
Son düzenleyen: Moderatör:
Evet düzeltmek için öyle yaptım, ama sol kısımdaki simgeler düzelmedi :/

Gizli klasörleri göster yaptıktan sonra C:\Users\KullanıcıAdınız\AppData\Local\IconCache.db dosyasını bulup silin ve yeniden başlatıp deneyin. Düzelmez ise diskin üzerine sağ tıklayıp hızlı erişime sabitle seçeneği ile hızlı erişime ekleyebilirsiniz. Bunun dışında aklıma bir şey gelmedi.

Gizli klasörleri göster yaptıktan sonra C:\Users\KullanıcıAdınız\AppData\Local\IconCache.db dosyasını bulup silin ve yeniden başlatıp deneyin. Düzelmez ise diskin üzerine sağ tıklayıp hızlı erişime sabitle seçeneği ile hızlı erişime ekleyebilirsiniz. Bunun dışında aklıma bir şey gelmedi.
Sorunumu tam olarak çözdüm Teşekkürler,

Şu çözümü tam olarak konuya koyar mısın?

Şu kısımına geliyoruz, buradaki DriveIcons klasörünü silip tekrar yeniden açıyoruz ve sağ taraftaki girdiye çift tıklayıp tamam diyoruz, ardından oturumu yeniden başlatıp kontrol ediyoruz.
Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\DriveIcons

Eğer düzelmez ise;
  1. DriveIcons girdisine Sağ tıkla > Yeni > Anahtar
  2. Buraya C ve D (Birimin ismi ne ise) diye Anahtar açıyoruz
  3. Ardından tekrar C ve D ye Sağ tıklayıp > Yeni > Anahtar diyoruz
  4. Ve isimlerini DefaultIcon yapıyoruz
  5. Bu açtığımız 2 DefaultIcon Anahtarının Sağ tarafindaki Değere çift tıklayıp tamam diyoruz
    1566033754213.png
  6. Ardından C:\Users\Kullanıcı Adınız\AppData\Local kısmına girip "IconCache.db" dosyasını silip, Kendi isteğinize bağlı Bilgisayarı veya Oturumu yeniden başlatıyoruz.
Sorununuz Çözüldüyse Ne Mutlu Bana :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı