Sürücüler Windows Update ile yüklenmeli mi?

alibey ağabeyli

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bildiğiniz üzere Windows'un kendi update bölümünden otomatik sürücüler yükleniyor. Ben bilgisayara yeni ekran kartı eklediğim için Win 10 kurmak istiyorum. Sizce sürücüleri Win 10 uptade ile mi yoksa hepsini kendi sitesinden tek tek mi yüklemeliyim? yani Win update ile yüklersem eski sürüm yükleme gibi bir problem olur mu!
Düşüncelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski sürüm yükleme gibi bir sorun olabilir çünkü Windows Update sadece WHQL imzalı sürücüleri kullanıma sunar üreticilerin web sitesinde daha güncel olan ama daha WHQL imzası almamış sürücüler olabilir.

Hepsini kendi sitesinden yüklemenizi tavsiye ederim.

Windows update sürücü yüklemez :D
Adı üzerinde UPDATE. Yani güncelleme.
Update, komple yeni sürüm sürücü yapılarını yüklemeyebilir. Ancak sisteme yüklenilmiş eski sürüm sürücüler varsa, bunların güncellenmesini sağlayabilir.

Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Recep hocam eğer dediğiniz gibi yapsam yine sıfır sistem olurmu? çünkü ne zaman bilgisayara sıfır format atıp yeniden sürücüleri silip yüklediğimde bilgisayarda yavaşlama olduğunu görmüştüm.

Windows Update sürücü yükler. Bence bu Microsoft'un yaptığı en iyi şeylerden biri, sırf sürücüleri yüklemeye üşendiğim için format atmak istemezdim eskiden.

Windows Update sürücü yükler. Bence bu Microsoft'un yaptığı en iyi şeylerden biri, sırf sürücüleri yüklemeye üşendiğim için format atmak istemezdim eskiden.
Her nedense benim PC'de sürücüleri yüklemiyor :D
Anakart kaynaklarında infineon adlı bir donanım var ki, kimseler bu donanımın, donanım kimliğini bilemiyor :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı