Sürükleyici kitap önerisi

Hocam başlangıç için roman türünde stefan Zweig'ın internette uygun fiyatlı ve gayet güzel kitaplarından oluşan setleri var. Şiddetle öneriyorum. Onun dışında yine Türkiye İş Bankası kültür yayınları, Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi'nde tonla kitap var. Başlangıç için yine daha bilindik yazarlardan alıp okuyabilirsiniz. Beğenmemenize imkan vermiyorum. Bilim kurgu, fantastik türünde ise okumadıysanız harry potter, Yüzüklerin Efendisi gibi efsaneleşmiş serilerden başlayabilirsiniz. Bu kitapların tadını aldıktan sonra duramayacağınız için tek tek yazmak yerine seri ve tür olarak genel önerilerde bulundum. Umarım beğenirsiniz ve kitap okuma alışkanlığınıza katkım olur.

Benim okuduğum ilk roman Suç ve Ceza idi. Biraz ağır olsa da inanılmaz sürükleyici bir hikayesi var.
Fareler ve İnsanlar'da olabilir. Bu arada ne tür sevdiğini bilmiyorum ama Stefan Zweig'in romanlarını okurken gerçekten canım sıkılıyor. Sende de aynı olabilir. Okuduğum okul itibariyle çok fazla kitap okumak zorundayım. Yüzlerce kitap okudum. En çok Karamazov Kardeşler ve Stefan Zweig'in birkaç romanında sıkıldım. Karamazov kardeşler bir süre sonra sürükleyici oluyor ama Stefan Zweig'in romanları için aynı şeyleri söyleyemem. Türkiye'de bu kadar fazla okunmasının en büyük sebebi kitaplarının kısa olması. Çoğunlukla hava atmaya çalışan Fen Lisesi öğrencileri ve kafede okuduğu kitapla dikkat çekmeye çalışan kızlar okuyor Stefan Zweig'i. Sorsan kitabın konusunu bile bilmezler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı