Sürükleyici kitap önerisi

MScofield

Hectopat
Makaleler
7
Selamlar, pek kitap okuyan birisi değilim. Kitap okumaya Metro 2033 ile başladım ama çok fazla yabancı terim olduğu için onu bırakıp Harry Potter'a geçtim. Harry Potter'ın ilk kitabına aşık oldum ve kısa bir sürede bitirdim. 2. kitabını pek sevmediğim için o seriyi de bıraktım. Fark ettim ki 2. kitabı okumak için kendimi zorluyorum. En son Nutuk aldım. Nutuk kitabını da okuyamadım çünkü çok fazla yazım hatası vardı. Benim de biraz Türkçe takıntım var, bu yüzden onu da Türkçe takıntımı yenene kadar bırakmış bulunmaktayım.

Bari buradan kitap önerisi isteyeyim dedim. Elimden atamayacağım bir kitap olsun. Tür olarak Metro 2033 tarzı olabilir, hayatta kalma olabilir, Harry Potter gibi bir Dünya efsanesi olabilir, hayal ürünü olabilir. Alacakaranlık serisini almayı düşünüyorum, sizin de fikirlerinizi bekliyorum. Bir de son olarak karlı bir ortamda insanların kahvesini yudumladıkları, ateş yaktıkları bir kısım olursa muhteşem olur. Öyle yerleri resmen içimde hissediyorum.

Not: Hayatta kalma türü gerçek bir hikayeden alıntı olabilir. Dyatlov olayı gibi.

Not 2: Psikolojik kitaplar da olabilir. Ama psikolojik derken "Güçlü yaşam için tüyolar" gibi bir şey değil. Örneğin; bipolar hastalığı olan bir insanın yaşadıklarını veya Stay filmi gibi intihar etmeye çalışan hastasını durdurmak isteyen bir psikiyatristi konu alabilir.

Karlı ateş yakma falan aklıma direkt Deli Kurt geldi. Aşırı betimleme yapıldığı için çok rahat anlıyorsun. Psikoloji istiyorsan Ruh Adam oku. Gene karda geçen ve hayvan psikolojisine değinen Beyaz Dişi okuyabilirsin. (Birkaç kurdu anlatıyor tüm kitap)

Yeni konular

Geri
Yukarı