Sürülü gelen macun vs elle sıkılan macun

Drachen R50

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Jewelry Designer
Merhaba H100X + 11700F kullanmaktaydim ancak pompayı söküp takmak zorunda kaldim. Haliyle pompada hazır sürülü gelen macunu peçete ile sildim, sonrasında Arctic MX-4 2020 adli macunu aldim. Sorum ise şudur;

Pompada sürülü olarak gelen benim peçete ile sildiğim macun mu daha iyi soğutur yoksa Arctic MX-4 mü?

Merhaba H100X + 11700F kullanmaktaydim ancak pompayı söküp takmak zorunda kaldim. Haliyle pompada hazır sürülü gelen macunu peçete ile sildim, sonrasında Arctic MX-4 2020 adli macunu aldim. Sorum ise şudur;

Pompada sürülü olarak gelen benim peçete ile sildiğim macun mu daha iyi soğutur yoksa Arctic MX-4 mü?

Önceki sıcaklık değerlerini hatırlıyorsan bir karşılaştırma yapabilirsin ayrıca MX 4 güzel bir macun sürülü gelenden daha iyi olma ihtimali yüksek.

Fabrika klavuz kitapçığı içinde sürülü olarak gelen macunu W/M.K değeri dediğimiz iletkenlik değeri bulunur eğer aldığınız macun yani MX4 bu değerden yüksek ise iyi performans sunacaktır demek. Ama sadece macunun bu değerine göre yorum yapmakta sığ kalır.

Radyatör ve elemanlarını doğru şekilde konumlandırmak daha iyi soğutma performansı verecektir.

Fabrika kılavuz kitapçığı içinde sürülü olarak gelen macunu w/m. K değeri dediğimiz iletkenlik değeri bulunur eğer aldığınız macun yani MX4 bu değerden yüksek ise iyi performans sunacaktır demek. Ama sadece macunun bu değerine göre yorum yapmakta sığ kalır.

Radyatör ve elemanlarını doğru şekilde konumlandırmak daha iyi soğutma performansı verecektir.

Üste sigmadigi icin mecburen kasanin önüne taktim radyatoru, surulu gelen macun ile Prime 95 testinde en çok 54 derece görmüştüm.

Geri
Yukarı