Sufi 3.2 İnternet Tarayıcısı

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlerle bomba gibi Sufi sürümüyle karşınızdayım. Bu sürüm de Sufibyte güncelleme sistemindeki bazı bugları giderdim, artık Sufi'nin bir oyunu var, Uİ sadeleştirdim, geçmiş özelliğini geri getirdim ve artık dosya indirebiliyoruz.

logo-sufi-removebg-preview.png

Logoyu @19456 hocamız, tasarladı çok güzel olmuş. Ellerine sağlık.

İndirme linki: Sufi
VirusTotal sonuçları: VirusTotal

Son düzenleyen: Moderatör:
Tarayıcı dediğimiz şeyi bir eklentiyle yapabilseydik herkesin kendi tarayıcısı olurdu. Cefsharp ile birlikte özelleştirilmiş Chromium alt yapılı tarayıcılar yapabilirsiniz. Gerçek anlamdaki bir tarayıcı için C# yeterli olmaz.
Eklentiden bahsetmedim, CefSharp kullandığını da bilmiyordum :D
Aklıma takılan şey bir tek, herkesin bambaşka diller ile kullanılabilir bir tarayıcı yapabilmesine rağmen C#'da neden yapılamayabileceğiydi. Cevaplarınız için teşekkürler.

Eklentiden bahsetmedim, CefSharp kullandığını da bilmiyordum :D
Aklıma takılan şey bir tek, herkesin bambaşka diller ile kullanılabilir bir tarayıcı yapabilmesine rağmen C#'da neden yapılamayabileceğiydi. Cevaplarınız için teşekkürler.
Tarayıcı dediğimiz zaman birçok şey için içine giriyor ve tek bir dille olacak bir iş olmaktan çıkıyor. C, C++ ve Java gibi dillerin birleşimi sonucu tarayıcılar ortaya çıkıyor ki tek bunla kalmıyorlar. Bunların HTML, CSS okuyabilmesi falan derken iş uzun. :D

CefSharp ise size bir altyapıyı alarak görsel olarak ve fonksiyonel olarak değişiklik yapma hakkı tanıyor diyebiliriz.

Tarayıcı dediğimiz zaman birçok şey için içine giriyor ve tek bir dille olacak bir iş olmaktan çıkıyor. C, C++ ve Java gibi dillerin birleşimi sonucu tarayıcılar ortaya çıkıyor ki tek bununla kalmıyorlar. Bunların HTML, CSS okuyabilmesi falan derken iş uzun. :D
Doğru diyorsunuz ama baştan motoru yazmadıkları sürece tek bir dille bir tarayıcının yazılabileceğini düşünüyorum. Genellikle bahsettiğiniz dillerde motor yazılıyor zaten.

Bomboş bir uygulama. Belki güzeldir, en azından Chromium kopyasıdır dedim ama bu nedir?
1640427746617.png

Yeni sekme ekleme tuşunu yemişler.
İkonu çok basit bir biçimde Visual Studio'dan eklenebilir olmasına rağmen ikon yok.
1640427785446.png

Ya şu MainForm'u falan değiştirseydiniz. Bu da çok kolay bir şey aslında.
1640427863559.png

İndirilenler ve Ayarlar menüsü yok. Dümdüz yok. Koymamışlar. Basınca hiçbir şey olmuyor.
1640427905964.png

Site adı kısmında "test" yazan mükemmel bir geçmiş görüyoruz.
1640427932696.png

İkonlar düşük çözünürlüklü. Yazıların bir bölümü de.
1640427970286.png

Farklı Kaydet butonu da çalışmıyor.
Sertifikanın vs. gözüktüğü tuş da yok.
1640428013500.png

User-Agent kısmı değiştirilmiş ve daha kötü yapılmış.
1640428067132.png

Ve böylece artık hiçbir sayfa sizin hangi işletim sistemini kullandığınızı ve tarayıcınızın özelliklerini öğrenemeyecek. Ne mükemmel bir güncelleme ama!

Bomboş bir uygulama. Belki güzeldir, en azından Chromium kopyasıdır dedim ama bu nedir?
Eki Görüntüle 1251113
Yeni sekme ekleme tuşunu yemişler.
İkonu çok basit bir biçimde Visual Studio'dan eklenebilir olmasına rağmen ikon yok.
Eki Görüntüle 1251114
Ya şu Mainform'u falan değiştirseydiniz. Bu da çok kolay bir şey aslında.
Eki Görüntüle 1251115
İndirilenler ve ayarlar menüsü yok. Dümdüz yok. Koymamışlar. Basınca hiçbir şey olmuyor.
Eki Görüntüle 1251116
Site adı kısmında "test" yazan mükemmel bir geçmiş görüyoruz.
Eki Görüntüle 1251117
İkonlar düşük çözünürlüklü. Yazıların bir bölümü de.
Eki Görüntüle 1251118
Farklı kaydet butonu da çalışmıyor.
Sertifikanın vs. gözüktüğü tuş da yok.
Eki Görüntüle 1251119
User-agent kısmı değiştirilmiş ve daha kötü yapılmış.
Eki Görüntüle 1251120
Ve böylece artık hiçbir sayfa sizin hangi işletim sistemini kullandığınızı ve tarayıcınızın özelliklerini öğrenemeyecek. Ne mükemmel bir güncelleme ama!
Türk'ler adan zye atlamaya çalışıyor da ondan. Doğru düzgün yazılım dilini öğrenip küçük projelerden başlamak yerine direk yok tarayıcı yapalım, işletim sistemi yapalım vesaire diyorlar.

Objektif olmak gerekirse büyük tarayıcılar varken bu tip bir uygulamayı kimse kullanmaz. İndirme yöneticisi nerede? Güvenlik merkezi nerede? DPI duyarlılığı nerede? Programın optimizasyon sorunu var. Daha sayarım tonla. Ama gerek yok.

Şahsi fikrim ise Google Chrome, Edge, Brave vb. tarayıcılar varken bunu hayatta kullanmam.

Geri
Yukarı