Sultan Papağan Beni Yemeye Çalışıyor

Beoxolf

Kilopat
Limon reis bize geleli 4 gün oldu. Sahibinin bize verme sebebi, Evdeki kediyle kavga etmeleriymiş. Biz de sahiplendik. Şimdi Limon reis bize sürekli atar yapıyor elimi falan ısırmaya çalışıyor. Oturdum konuşuyorum beni dinlemiyor çok atarlı bir kız. Ne yapmam gerek?

72518989-51e1-4033-b3c5-3bf36623a709.jpgc71b5a7f-c554-4ca8-927f-a0103257dc76.jpg979a48b4-42ff-44f5-830e-9c7c4f4fc71a.jpg2db7125a-bcaa-4c95-be24-4739d3622ef6.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
O kafes sultan papağanı için çok küçük olmamış mı?
Kafes küçük bir kafes değil. Ayrıca zaten kafeste durmuyor deli kız. Kafesinin çatısını açıyorum etrafta geziyor. 🙂

@ardayzr @Kağan K Elimden geldiğince alıştırmaya çalışıyorum ama biraz korkak kızımız. Geçen elimi uzattım çıldırıp uçtu duvara tosladı. Biraz değişik bir karakteri var. 🙂

İlk iki hafta kendi haline bırak kuşu, ortama alışsın. Kafesi de çok alçak yere koyma, göz hizası şeklinde olsun. Kuşlar kendini yüksekte daha güvende hisseder.

Ondan sonra git güvenilir bir yerden kırmızı dal darı al.

Dal darıyı kafesin kapağını açıp dışından kuşa doğru uzat. İlk başlarda yemeyecektir ama, zamanla karşı koyamayacaktır. Yemeye başladığı an birkaç güne sürmez eline de gelecektir.

Kuş sana şu an güvenmiyor. Güvenmediği için de böyle atar yapıyor sana. Kesinlikle kuşu avucunun içine almaya çalışma. Kuşlar bundan nefret eder.

İnternette dal darı ile kuşları nasıl ele alıştırabileceğine dair rehberler mevcut. Bakmanı şiddetle tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@ardayzr @Kağan K Elimden geldiğince alıştırmaya çalışıyorum ama biraz korkak kızımız. Geçen elimi uzattım çıldırıp uçtu duvara tosladı. Biraz değişik bir karakteri var. 🙂

Korkması normal, yabancı birisin sen onun için :) Aptal kuş ya :D Umarım kısa zamanda güzel bir ilişki kurarsınız. Çok tatlı maşallah :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı