Sultan papağanı mı muhabbet kuşu mu?

Daha fazla  
Arkadaşlar daha önceden hep balık beslemiştim. Hiç kuş beslemedim. Sultan papağanı çok hoşuma gitti ama fiyatı 500-600 lira diye almakta tereddütte kaldım. Muhabbet kuşu da bayağı hoş geliyor. Sizce muhabbet kuşu mu almalıyım sultan papağanı mi? Hangisi daha dayanıklı ve bakımı kolay? Eş almayı düşünmüyorum. Benden soğumasını istemem. Siz hangisini önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer kuşu konuşturacağım, illa cicikuş desin, babacık desin falan gibi 1996'dan kalma fantezilerin varsa sultan papağanı alma zira genelde konuşmazlar. Ben özellikle buları diyen bir kuş istemediğim için sultan papağanı sahibiyim ve gayet memnunum.

Eğer kuşu konuşturacağım, illa cicikuş desin, babacık desin falan gibi 1996'dan kalma fantezilerin varsa sultan papağanı alma zira genelde konuşmazlar. Ben özellikle buları diyen bir kuş istemediğim için sultan papağanı sahibiyim ve gayet memnunum.

Esas sultan papağanlarının erkekleri müthiş konuşuyorlar hocam dişileri konuşmuyor, bizimki bir ara bir şarkının nakaratını söylüyordu.

Sultan papağanım var evde yaklaşık 7-7, 5 yıldır bizde ama aşırı ilgi gerektiriyor azıcık bile ilgilenmediğin zaman bağırıyor ama aşırı tatlı.

Bence hiç tereddüt etme dostum, sultan papağanını öneririm çünkü arkadaşım besliyor ismini söyleyince hemen söyleyen kişiye doğru geliyor.

Sultan papağanları bayağı pis.

Hocam eş almazsak üzülür mü veya illa gereken bir şey mi belirli bir zamandan sonra çiftleşmesi için eş? Ayrıca kaç aylıkken almak lazım alışması için.

Esas sultan papağanlarının erkekleri müthiş konuşuyorlar hocam dişileri konuşmuyor, bizimki bir ara bir şarkının nakaratını söylüyordu.

2 erkek sultan papağanımız var gayet güzel ötüyorlar evet ama yıllardır validem hazretleri sürekli uğraştığı halde konuşturamadı. Sizinki şarkıyı söyleyecek kadar konuştuysa takdir ederim çok görülen bir şey değildir çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı