Sultanahmet meydanındaki Sultan Cafe restaurant pahalı

emretas006

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bugün iki sahlep içmek için oturdum. Hesap ödemeye gittiğimde 50 lira çıkarıp verdim 90 lira hesap geldi gitmeyin gittirmeyin sahlepten 30 dk önce yemek yedik aynı paraya sahlep 45 lira olmaz.

Technopat Sosyal üyeleri olarak orayı birlikte basıp paranızı geri alacağız (!)

45 lira salep mi yok artık ya bakkaldan alınan 2 TL'lik toz saleple farkının olduğunu düşünmüyorum fiyatı saymazsak. İstanbul komple pahalı ya mesela yazın mecidiyeköyde limonata içmiştim bir kafede ve 25 TL ödemiştim.
Hocam Maltepede bir kahvede çay içtim bir kere. 8 TL verdim içime oturdu. Daha da gitmedim.

Türkiye'nin bir başka sorunu. Harıl hurul yiyip sonra ödemeye geçiyoruz. Mekana gittiğinizde menü isteyin. "Ben bunu bunu yiyeceğim. Kaç para ödeyeceğim?" diye sorun. Bunu NATO'da çalışan bir İngiliz askerden öğrendim. Türkiye'de kazık yememek için 10 yıl önce bu taktiği kullanıyordu.

En kötü bir menüye bakın.

Son olarak; Sultanahmet'te ucuz bir şey mi var da buna şaşırdınız? Turist kazıklama mekanı.

Kimsenin sahlep in 20 25 liradan fazla olacağını düşünüp fiyat sorarak sipariş vereceğini sanmam ki dediğim gibi 50 lira çıkardım adam 90 lira dedi. Çok saçma 90 liraya 1 adana dürüm 2 lahmacun 1 kutu kola 1 büyük ayran yedik içtik. 2 fincan sahlep 90 lira olmaz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı