Sunucu hayalini destekleyecek biri nereden bulunur?

AhmetMesser

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Hayalim modlu bir server yapmak, Epic fight modu sayesinde değişik mekanikli bedwars, skywars, factions, arena pvp vb. yapmak. Zaten sunucuyu özel/farklı kılacak şeylerden birisi bu.

SonOyuncu, CraftRise vb. gibi özel Launcher ve Client olması, modları oyunculara yükletmek yerine belli bir modpack'i yada elle yapılmış bir modpack'i özel Launcher'a ve Client'a entegre etmek.

Yetişkin ve iş sahibi birisi olsaydım aşama aşama böyle bir sunucu kurabilirdim.
Ama 8.sınıfa gidiyorum önümde çok yol var ve ben beklemeye sabredemiyorum.

Bunları destekleyebilecek birileri var mı ?
Böyle bir sunucuyu kendiniz yapabilirseniz yapmanızı öneririm.

Kendi yardımlarım da olabilir elle yaptığım küçük modpack'imi verebilirim mesela.
Bir de beni admin yada builder falan yaparsanız sevinirim.

1-2 taktik vereyim :
1 - Sunucu bilgisayarı/server computer alıp forge yükleyicisi ile sunucuyu kurmak.
2 - Bazı işlerinizi freelancer'lara yaptırmak yada alımlar yapmak forumu kullanmak vs.
3 - Kendi sunucu bilgisayarınız yüksek elektrik faturası gibi problemlere neden oluyorsa kaliteli hizmet veren bir site bulup sunucu kiralamak.

Edit : Elbette yine moderatörlerin başlık değiştirmesi olayı var eğer içerikle bağdaşmıyorsa benden kaynaklanmıyor.
Alternatif başlık "Sunucu hayalimi destekleyebilecek birisi var mı ?"

Son düzenleme:
Önce küçükten başlayabilirsin. Arkadaşlarınla vs. oynayabileceğin küçük bir sunucudan başlayıp adım adım sunucuyu büyütebilirsin.
🕹 En uygun Fiyatlara MineCraft Sunucuları - BATIHOST.COM bak bu linkte aylık 32TL'ye küçük bir sunucu var(önceden 10TL idi artmış :( ) Bunu al sonra para biriktir geliştirirsin sunucunu daha iyi bir paket alırsın ve böylece adım adım ilerlersin.
Para biriktirerek 15GB RAM'e ulaştığında(aylık 167TL) 100, hatta belki de 500 kişi kapasiteli olur böyle adım adım ilerlersen başarılı olursun :)

Önce küçükten başlayabilirsin. Arkadaşlarınla vs. oynayabileceğin küçük bir sunucudan başlayıp adım adım sunucuyu büyütebilirsin.
🕹 En uygun Fiyatlara MineCraft Sunucuları - BATIHOST.COM bak bu linkte 32TL'ye küçük bir sunucu var(önceden 10TL idi artmış :( ) Bunu al sonra para biriktir geliştirirsin sunucunu daha iyi bir paket alırsın ve böylece adım adım ilerlersin.
Sağ olun.
Ama yine de büyük adam olmaya bakar şanslı durumlar dışında.
Bir de özel laucher ve özel client için de bir şeyler lazım ama belki gönüllü birisine para karşılığı yaptırılabilir o da.

Kiralık tabii. Aylık diye ekledim ya.

Küçükten başladığında öyle şeylere gerek yok. Gittikçe büyüdüğünde yaparsın. :)
Sonuna kadar okumakta, linke tıklamakta ve mesajı düzenlemekte biraz gecikmiştim aylık olduğunu anladım sonradan.

Bir de özel launcher ve client'ı şey için dedim modlu sunucular pek tutmuyormuş diyorlar o yüzden oyuncular modları yada mod paketini manuel olarak yüklemeye ve güncellemeye zahmet etmesin ve hile yapmak kolay olmasın.

Server kuramıyorsan 1 serverin Rehberlik alımlarına katıl Secilirsende Genelikle görevine yapmana baglı Yetkili-Mod vb olabiliyorsun
Yetkili olmayı şey için dedim bahsettiğim sunucuyu kurabilen benden başka birisi çıkarsa beni de yetkili olarak eklesin oraya isterse.
Ben tüm sunucular diye falan bahsetmedim.

Geri
Yukarı