Superbar'daki ön izlemeleri devre dışı bırakma

Egemen

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Doktor
Windows 7 Superbarda yer alan ön izlemeyi kapatmak istiyorum. Ashampoo WinOptimizer 9'un Tweaking kısmındaki ayarları yapmış olmama rağmen bir türlü kapanmadı. Registry'de yapılabilecek çözümü de denedim ama yine de sonuç alamadım. Ayarları yapmış olmama rağmen niye etkisini göremiyorum onu merak ediyorum. Eski temaya dönmek de hoş olmuyor, ferrari'ye şahin kasası takmak gibi bir şey :)

Şimdiden teşekkürler.

Bunun için iki yöntem mevcut:

İlk yöntem:

(Bu yöntem için Windows 7 Professional, Ultimate veya Enterprise kullanıyor olmalısınız. Daha alt sürüm bir Windows 7 kullanıyorsanız, GPEdit.msc'yi yüklemek için bu konuya bakabilirsiniz: Windows 7 Home Premium için gpedit.msc)

1. Başlat menüsünü açın ve arama kutusuna GPEdit.msc yazıp Enter'a basın.
  2. User Configuration (Kullanıcı Yapılandırması) -> Administrative Templates (Yönetim şablonları) -> Start Menu and Taskbar (Başlat Menüsü ve Görev Çubuğu) yolunu izleyin.
  3. Görev çubuğu küçük resimlerini kapat seçeneğine tıklayın
  4. Etkin seçeneğini işaretleyip Uygula ve ardından da Tamam'a tıklayın.
  5. Değişikliğin etkili olması için oturumunuzu sonlandırıp yeniden açmanız gerekebilir.

mSM3A.png

İkinci yöntem:

1. Başlat menüsünü açın ve arama kutucuğuna regedit yazıp Enter'a basın.
  2. Kayıt defterinden HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer anahtarına gidin.
  3. Sağ kısımda boşluğa sağ tıklayın ve Yeni -> DWORD (32-bit) Değeri seçeneğine tıklayın.
  4. Değer adı olarak TaskbarNoThumbnail verin ve Tamam deyin.
  5. Şimdi oluşturduğunuz değere çift tıklayıp açın ve Değer verisi kısmına 1 yazıp Tamam deyin.
  6. Özelliği tekrar devreye sokmak için değeri "0" yapabilir veya girdiyi komple silebilirsiniz.

İki yöntemi de denedim ama bir türlü kaybolmak bilmiyor. İlk yöntemde gpedit.msc de belirtilen yolda Turn off taskbar thumbnails adlı bir öge yok. Normalde olması gerekiyor. İkinci yöntemde fayda etmedi.

Yani bu resimdeki gibi değil.
turn-off-taskbar-thumbnail-preview.png

Sanırım bu gpedit.msc dosyası XP'ye ait. Siz elinizdekini paylaşırsanız sevinirim.

scaled.php

Evet oturumu açıp kapadım. Hatta açılıp kapanınca mı silindi diye baktım ama yerinde duruyor.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı