Superbox ile modem aynı evde çalışır mı?

yigitburakd

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, evimde şu an bir modem var fakat televizyona da bağlı olduğu için yavaşlamalar olduğunu gördüm. Ben de Superbox almaya karar verdim. Aynı evde hem modem hem de Superbox çalışır mı? Normalde iki modem aynı evde çalışmıyor. Superbox için de aynı durum geçerli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çalışır. Ben öğrenci evimden memlekete gelirken Superbox'ımı yanımda getirmiştim. İkisini de aktif bir şekilde kullanıyoruz. Ancak Superbox parasına değer mi? İnternet altyapınız destekliyorsa daha yüksek hızlı bir internet paketine geçmenizi öneririm.

Merhaba, evimde şu an bir modem var fakat televizyona da bağlı olduğu için yavaşlamalar olduğunu gördüm. Ben de Superbox almaya karar verdim. Aynı evde hem modem hem de Superbox çalışır mı? Normalde iki modem aynı evde çalışmıyor. Superbox için de aynı durum geçerli mi?
Çalışır çünkü biri eve kablo ile gelen internete bağlıyken diğeri baz istasyonuna bağlı ama ne kadar mantıklı olur bilemiyorum. Çok düşük hızlar için bile oldukça yüksek rakamlar ödemek zorunda kalırsın. Onun yerine her hangi bir İSS nin fiber alt yapısı mevcutsa ona geçmen daha mantıklı.

Çalışır. Ben öğrenci evimden memlekete gelirken Superbox'ımı yanımda getirmiştim. İkisini de aktif bir şekilde kullanıyoruz. Ancak Superbox parasına değer mi? İnternet altyapınız destekliyorsa daha yüksek hızlı bir internet paketine geçmenizi öneririm.
Evet ben de parasına değer mi konusunda kararsızım. Ancak girdiğim oyunlarda yüksek pingimin olması beni çileden çıkarıyor. Youtube'da bir video açtığımda anında açılmasını istiyorum. Superbox eğer bu sorunları çözebilecekse alacağım. Siz kullanmışsınız, ne öneriyorsunuz?(İnternet paketimde değişiklik yapamıyorum.)

Evet ben de parasına değer mi konusunda kararsızım. Ancak girdiğim oyunlarda yüksek pingimin olması beni çileden çıkarıyor. Youtube'da bir video açtığımda anında açılmasını istiyorum. Superbox eğer bu sorunları çözebilecekse alacağım. Siz kullanmışsınız, ne öneriyorsunuz?(İnternet paketimde değişiklik yapamıyorum.)
İnanın ki Superbox ping sorununu çözmek yerine artıracaktır. Speedtest'te 28-30 ping veriyor. 200 lira verip 10mbps hız ya da 200gb kota da cabası. Ben 3 yıllık mecburi müşterisiyim çünkü evimde altyapı yok. Ama 200gb kotalı olan pakette ethernet bağlantısıyla iyi hızlar görebilirsiniz (Ben 170 download ve 38 upload görebiliyorum.) Ama 200gb bittikten sonra ne anlamı kalır bu hızların o da ayrı bi konu. Genele bakarsak Superbox altyapı bulunun ev için gereksiz bence.

Altyapı hız sorgulaması yapın. Belki alabileceğinizden daha düşük hızlardasınızdır. Ben şahsen bu durumu da yaşadım. Türk Telekom'da 16mbps pakette 13mbps alırken altyapı hız sorgulaması yaptım. 82mbps çıktı ve direkt Türknet'e geçtim ve şuan aldığım değerleri alta ekliyorum.
1611786816559.png

Geri
Yukarı