Superbox modem teslimi sonrası 250 TL'lik fatura gelmesi

Mehmet ULUDAĞ

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, modemi teslim ettikten sonra 250 TL'lik fatura görünüyor. Bu nasıl olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır taahhüt bitince e-Devlet'ten aboneliğimi fesih eder etmez internet kesildi ondan sonrada modemi teslim ettim fakat fatura gelmiş nedense

Turkcell sonradan öpmeyi pek sever. İşin peşini bırakmayın. İade ettiğim modem için 2000 lira fatura kestiler. MH ile sürekli iletişim halinde olduğum halde icra davası açmışlar. Modem parasını geri aldım ama 600 liram gitti

Ya anlamadım gitti 3 kuruşluk kuruluşlardan dolandırılmayı beklerdim de milyar dolarlık firmalar bunlara nasıl tenezzül edebiliyor.

Merhabalar tekrardan iptal işlemini turkcell bayisine yaptım fakat bir fatura daha geldi daha öncesinde edevlet üzerinden abonelik fesih başvurusu yapmama rağmen geçersiz denildi bana müşteri hizmetlerinin yönlendirilmesi ile yapmıştım bu faturaları ödememe durumunda haksız mı sayılırım acaba tüketici hakem heyetine başvurmaya düşünüyorum.
Merhabalar tekrardan iptal işlemini Turkcell bayisine yaptım fakat bir fatura daha geldi daha öncesinde e-Devlet üzerinden abonelik fesih başvurusu yapmama rağmen geçersiz denildi bana müşteri hizmetlerinin yönlendirilmesi ile yapmıştım bu faturaları ödememe durumunda haksız mı sayılırım acaba tüketici hakem heyetine başvurmaya düşünüyorum

Turkcell sonradan öpmeyi pek sever. İşin peşini bırakmayın. İade ettiğim modem için 2000 lira fatura kestiler. MH ile sürekli iletişim halinde olduğum halde icra davası açmışlar. Modem parasını geri aldım ama 600 liram gitti

Hocam bende modemi bana verilen kod ile gönderdim fakat sizin durumunuz nasıl oldu? İşin içinden çıkılmıyor yahu.

MH ne derse desin e-Devlet üzerindeki bilgiler geçerlidir. Siz sonradan çıkartılan faturayı ödeyin.
Kargo tesellüm fişini kaybetmeyin. Saçma sapan yerlerden para koparmaya çalışıyorlar. Modemi gönderdim diyorum; bize gelmemiş diyor. Takip numarasını söylüyorum; gelmiş ama kaybolmuş olabilir diyorlar. En sonunda iade aldıklarını (sözlü olarak) teyit ettirdim. 1 hafta sonra avukat aradı, icra davası açmışlar. 2000 lira modem + 600 lira cayma bedeli ( Turkcell websitesi üzerinden ücretsiz cayma hakkım olduğu yazılı olarak belirtilmişti) + 760 lira da avukat ve dava masrafları kitlediler. Uzun uğraşlar sonucu mahkeme masrafları ile modem parasını ödedim. Modemin parasını geri almak için her gün arayıp kafa şişirdim. 2 ay sonra paramı hesaba gönderebildiler.
Emekçi insanlara saygım sonsuz fakat 2 kuruş para için onur ve haysiyeti ayaklar altına almaya gerek yok. Haklı olduğum konularda yalancı konuma düştüm. Eskiden olsa gece - gündüz arayıp taciz ederdim ama şimdi uğraşmaya değmez diyorum.

İşini hakkıyla yapmak çok mu zor yahu milyon dolarlık şirketler dolandırıyor resmen. Teşekkür ederim ambar tesellim fişi bende tahmin etmiştim sıkıntı oluşacağını faturaları ödeyelim ozaman.

Geri
Yukarı