Superbox ping ve Twitch yayını(upload) sorununu çözdüm!

Uğurcansalt

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle bu tam ve kesin bir çözüm değildir ama kendi çapımda araştırırken bulduğum çözümlerdir, bu kadar yüksek paralar verip rezillik yaşamaktansa böyle geçiçi çözümler ile verdiğimiz paranın karşılığını alalım diye bu konuyu açtım umarım hepinizde işe yarar bu çözümler.

1- Superbox ping çözümü
Bir ay önce superbox satın aldım ve bir aydır da kullandığıma pişman olmuştum, 20/5 paket kullanıyorum ve LOL'de 60 ping ile oynuyorum fakat teamspeak3 ya da Discord üzerinden birisiyle sohbet edince hangi oyunda olursa olsun ping değerlerim 150 300 arası gidip geliyordu ve bir süre çok farklı çözümler arayıp durdum fakat bulamadım, ta ki geçen güne kadar şans eseri oyun indirirken 1 el LOL atayım dedim ve oyuna girdim oyun başladı bir baktım pingim 53 55 arası düşmüş sonrasında Steam üzerinden inen oyuna baktım saniyede 2.5 Mbps ile oyun yüklüyor yani download değerinin hepsini neredeyse oyun indirmeye kulanıyor, o ara Discord'a 3-4 arkadaşımı çağırdım ve hepsi ile birlikte konuşurken oyun oynamaya çalıştım ve pingim 60 üzerine hiç çıkmadı stabil bir şekilde oyunumu oynayabildim tabii ki bu geçiçi bir çözüm ama en azından bende işe yaradı.

2-Superbox yayın yaparken upload değeri düşmesi.

Alt bölümde konu linki verdiğim arkadaşın yaptığı çözüm bende de işe yaradı mutlaka bakmanızı tavsiye ediyorum.

Superbox yayın sırasında upload hızı düşüyor - Technopat Sosyal

obsayar.jpg

1- Superbox ping çözümü
Bir ay önce superbox satın aldım ve bir aydır da kullandığıma pişman olmuştum, 20/5 paket kullanıyorum ve LOL'de 60 ping ile oynuyorum fakat teamspeak3 ya da Discord üzerinden birisiyle sohbet edince hangi oyunda olursa olsun ping değerlerim 150 300 arası gidip geliyordu ve bir süre çok farklı çözümler arayıp durdum fakat bulamadım, ta ki geçen güne kadar şans eseri oyun indirirken 1 el LOL atayım dedim ve oyuna girdim oyun başladı bir baktım pingim 53 55 arası düşmüş sonrasında Steam üzerinden inen oyuna baktım saniyede 2.5 Mbps ile oyun yüklüyor yani download değerinin hepsini neredeyse oyun indirmeye kulanıyor, o ara Discord'a 3-4 arkadaşımı çağırdım ve hepsi ile birlikte konuşurken oyun oynamaya çalıştım ve pingim 60 üzerine hiç çıkmadı stabil bir şekilde oyunumu oynayabildim tabii ki bu geçiçi bir çözüm ama en azından bende işe yaradı.
Çözüm yöntemi indirme yaparken 1 el LOL atmak mı? Anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm yöntemi indirme yaparken 1 el LOL atmak mı? Anlamadım.
Başka oyunlarda denedim onlarda aynı performansı verdi.
Benim anladığım kadarı ile internet sürekli kullanım altında stabil hale geliyor mesela arkada 500 kbps hız ile 50 gb dosya indiriyorum 2-3 saattir 0 sorun ile kullanıyorum.

Hocam bende alacağım 10Mbps kotasız sizce alınır mı? Oyun oynamıyorum sadece surf yapıyorum ve video izliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı