Superlube Muadili veya Dielektrik Gres Yağı Önerisi

adnanvo

Hectopat
Merhaba, 6 yıl önce yurt dışından almış olduğum Superlube'un son kullanım tarihinin geçtiğini fark ettim. Bana Türkiye'den alabileceğim sprey olmayan Superlube muadili veya dielektrik gres önerebilir misiniz? Klavyenin stabilizatörlerinde kullanıyorum, bu yüzden dielektrik olması ve plastiği aşındırmaması gerekiyor.

Stabilizerler için 2 ürün buldum ben Türkiye'de. İlki ve ucuz olan alternatif SKF LGMT 3/0.125 Çok Amaçlı Gres. İkincisi ise Super Lube Multipurpose Synthetic Grease. Tek bir klavye için bir kerelik kullanmalık alacaksan 20-30 TL civarına ilkini alıp kullanabilirsin. İkinci alternatif 120 TL civarı tutuyor.

Konuyu hortlattim ama gecen sürede bu urunlerde bir gelisme var mi tedarik acisindan acaba bilginiz var mi? Lehimli Switch'ler için bir spray ürün ariyorum ben de. Ptfe kuru yag olarak gecen urunler uygun olur mu? Dielektrik olarak ucuz bir muadil ariyorum kirmizi switchlerde kullanalmaya.

O SKF olan bulunabiliyor stokta. Stabilizerler icin uygun ama switchler icin cok yogun kalir. Spray lube tavsiye etmem ben kesinlikle
Spray lube ile sorun yasayanlar genelde sahte urun yuzunden oluyormus. Dun onunla ilgili bir video izledim ondan biraz cesaret aldim aksi halde sokup lehimleme yapamam zaten tek alternatifim bu. Bu arad ptfe yag otomatik olarak dielektrik olmus oluyor sanirim?

Spray lube ile sorun yasayanlar genelde sahte urun yuzunden oluyormus. Dun onunla ilgili bir video izledim ondan biraz cesaret aldim aksi halde sokup lehimleme yapamam zaten tek alternatifim bu. Bu arad ptfe yag otomatik olarak dielektrik olmus oluyor sanirim?
Hiypyo Tech videosundaki anlatilani kastediyorsan yanlis anlamissin yada sana anlatan yanlis anlamis. Orijinal Super Lube spray olani sorun cikartan versiyon asil. Wildcat videolarindaki kullanilan Kore'deki versiyon farkli ve sahte olan asil.

Hiypyo Tech videosundaki anlatilani kastediyorsan yanlis anlamissin yada sana anlatan yanlis anlamis. Orijinal Super Lube spray olani sorun cikartan versiyon asil. Wildcat videolarindaki kullanilan Kore'deki versiyon farkli ve sahte olan asil.
Evet simdi tekrar izledim tam tersiymis. Spray lube kullanmak her sekilde riskli son tahlilde su an dediginiz gibi... Geriye lehim cozup yaglamaktan baska secenek kalmiyor ne yazikki. keske hotswapable bir klavye olsaydi

Hiypyo tech videosundaki anlatilani kastediyorsan yanlış anlamissin ya da sana anlatan yanlış anlamis. Orijinal super lube spray olani sorun cikartan versiyon asil. Wildcat videolarindaki kullanilan Kore'deki versiyon farkli ve sahte olan asil.

Hocam selamlar.Ben de spray lube uygulamayı düşünüyorum. Hotswap bir klavyede optik switchlere uygulayacağım. Bu konuda önerebileceğin ucuz yollu bir spray var mı?

Son düzenleme:
Hocam selamlar.Ben de spray lube uygulamayı düşünüyorum. Hotswap bir klavyede optik switchlere uygulayacağım. Bu konuda önerebileceğin ucuz yollu bir spray var mı?

Hotswap klavye olmadiginda lehim sokmesi zahmetli vs diye tercih ediyorlar spray lube isini. Zaten klavyenin switchleri cikabiliyor. Switchleri acip teker teker yaglamak cok daha mantikli olur. Biraz daha zahmetli sadece.

Hotswap klavye olmadiginda lehim sokmesi zahmetli vs diye tercih ediyorlar spray lube isini. Zaten klavyenin Switch'leri cikabiliyor. Switch'leri acip teker teker yaglamak cok daha mantikli olur. Biraz daha zahmetli sadece.

Switch openerim olmadığı için çok uğraşmak istemedim aslında ama bilmiyorum öyle yapabilirim sanırım. Peki bana ucuz yollu bir lube önerebilir misin krytox çok pahalı biliyorsundur. Red veya Black Switch'e uygulayacağım çok yüksek ihtimal.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı