Superonline 1000 Mbps internet taahhütünde 5 TB indirme maddesi var

Coturismail

Centipat
Turkcell fiber gigabit paketleri kullanan arkadaşlarım için bir uyarıda bulunmak istiyorum. Resimde Turkcell firmasının abonelerine imzalatmış olduğu taahhütdeki en can yakıcı madde (indirme (download) yönünde 5TB, yükleme (upload) yönünde 500GB maddesi) ve Turkcell firması bu madde ile ilgili çok katı tavır sergilemekte. Ve bu maddeye uymayan abonelerinin sözleşmesini tek taraflı feshetmekte ve taahhüt cayma bedeli almaktadır. Size tavsiyem 500-1000 Mbps limitsiz kotasız internetim var deyip gaza gelmeyin. Sonuçları ağır olur.

Ekran Görüntüsü (2).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı görselde de yazdığı gibi bu kısıtlama, müşterilerin aldıkları hizmeti üçüncü kişilere satmalarını önlemek adına yapılıyor. Biraz katı bir kural ama tahminimce tek nedeni bu.
@Coturismail Mesajımı düzenledim, artık alıntıladığınızdan biraz farklı bir anlam çıkıyor.

5TB çok yüksek bir miktar gibi görünüyor. Ama birkaç yıl sonra ne olur bilinmez. Eğer "limitsiz" diyerek satılıyorsa bu madde kabul edilemez.
1000 Mbps hız ve indirme işlemi yapan birisi için 5TB hiçbir şey değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
5TB çok yüksek bir miktar gibi görünüyor. Ama birkaç yıl sonra ne olur bilinmez. Eğer "limitsiz" diyerek satılıyorsa bu madde kabul edilemez.
5 TB, 1 Gbps ile 12 saatte indirilebilir; aslında düşündüğünüz kadar büyük değil.

Aynı görselde de yazdığı gibi bu kısıtlama, müşterilerin aldıkları hizmeti üçüncü kişilere satmalarını önlemek adına yapılıyor. Biraz katı bir kural ama tahminimce tek nedeni bu.
@Coturismail Mesajımı düzenledim, artık alıntıladığınızdan biraz farklı bir anlam çıkıyor.
Evet, doğru. Caydırma amaçlı konulan bir madde. Ama ihlal edildiğinde de devreye alınan bir madde. Ama Gigabit hızlar için böyle bir sınırlamanın konulması ve bu sınırlamaya istinaden taahhüde bu şekilde bir maddenin konulması rakipleri karşısında Turkcell'i dezavantajlı yapacaktır. Özellikle Telekom'a karşı. Çünkü Telekom'da herhangi bir limit kota yok.

Evet, doğru. Caydırma amaçlı konulan bir madde. Ama Gigabit hızlar için böyle bir sınırlamanın konulması ve bu sınırlamaya istinaden taahhüde bu şekilde bir maddenin konulması rakipleri karşısında Turkcell'i dezavantajlı yapacaktır. Özellikle Telekom'a karşı. Çünkü Telekom'da herhangi bir limit kota yok.
Aradaki ufak fiyat farkı da bundan olsa gerek, bu kısıtlama aynı gigabit kotalı internet gibi ama kota aşımında adamlar kabloyu kesiyor. 🤣

Geri
Yukarı