Superonline 24 aylık sözleşme iptalindeki cayma bedeli

Saytomo

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Sabahları öğrenci akşamları ...
24 aylık sözleşmenin 8 ayı kala çıktık. Bize 560 lira civarı bir cayma bedeli söylediler. Durumu internette araştırdım, 24 aylık taahhütlerde cayma bedeli tüketiciye uygulanamıyormuş. Ben de hemen Superonline'ı aradım fakat uygulandığını söylediler. Hakem heyetine başvuracaktım bugün pazar diye vazgeçtim. Konuyla ilgili bilgiye sahip arkadaşlar varsa yardımcı olsun. Herkese şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Taahhüt kapsamında kullandığınız aylardaki indirim ücretini ya da taahhütte kalan ayların ücretini geri alırlar. Bu ikisinden hangi ücret daha düşükse sizden o talep edilirmiş.

Taahhüt kapsamında kullandığınız aylardaki indirim ücretini ya da taahhütte kalan ayların ücretini geri alırlar. Bu ikisinden hangi ücret daha düşükse sizden o talep edilirmiş.

Vodafone'dan 24 aylık 24 megabit hızında taahhüttüm vardı. Bitmesine 8 ay kalmıştı, cayma bedeli 750 TL çıkıyordu. Dün 50 megabit pakete yükselttim, 12 aylık taahhütle. Şimdi Netspeed'e geçmeye karar verdim. Aradım konuştum Vodafon'u ve bana 1476 TL kullanmadığım ayların faturasını cayma bedeli olarak yansıtıyor. Paket yükselteli 12 saat olmadan bunu talep ediyor. Şimdi kanuna göre bana anca 1-2 günlük olan en düşük bedeli yansıtmak zorunda değil mi yani?

Durumu internette araştırdım, 24 aylık taahhütlerde cayma bedeli tüketiciye uygulanamıyormuş.
Yanlış okumuşsunuz. Tazminat ya da ceza talep edilemez. 6502 sayılı kanunun 52. maddesinin 4. fıkrası: "Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir."

Cezai şart ile cayma bedeli aynı değil.

Geri
Yukarı