Superonline 24 Mbps 200GB Kotalı VDSL Cayma Bedeli

Efe Gönen

Hectopat
Daha fazla  
Superonline kullanıcısıyım. 24 ay taahütlü 24 Mbps 200 GB kotalı VDSL internete 101.90 TL veriyorum. Bu ay mahalleme fiber çekildi, Vodafone da binama önümüzdeki hafta fiber kutusu koyacaklarını söylemişler. Süperonline aboneliğimi iptal edip Vodafone'a geçmek istiyorum fakat interneti kullanalı 1 ay oluyor. Ne kadar cayma bedeli ücreti öderim bilen varsa biraz bilgi almak isterim. Hesaplaması vs. neye göre yapılıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Superonline'ı arayabilirsiniz.

Çok kötü bir paket kullanıyorsunuz bu arada. Kotalı pakete neden 101 TL ödüyorsunuz ki?

Keşke 15 gün geçmeseydi de iptal ettirebilseydiniz. Bildiğim kadarıyla Vodafone taahhüt bedelinin bir kısmını karşılayabiliyor.

Normalde Superonline Fiber altyapısına sahip yerlerde Vodafone FiberMax kullanılabiliyor. Tam tersi geçerliyse taahhütünüz iptal olmadan aboneliğiniz fibere taşınabilir. Tabii ki bir ihtimal bu dediğim.

Kaç ay kaldıysa onun taahhütsüz parası, ek olarak bu zamana kadar ödediğin faturanın taahhüt indirim miktarını isterler. Arayıp sorarsan daha faydalı olur, söylerler direkt.

Tam olarak bilmiyorum ama yüksek bir miktar çıkarırlar kesin bilgi için müşteri hizmetleriyle iletişime geçin bence.

Superonline kullanıcısıyım. 24 ay taahütlü 24 Mbps 200 GB kotalı VDSL internete 101.90 TL veriyorum. Bu ay mahalleme fiber çekildi, Vodafone da binama önümüzdeki hafta fiber kutusu koyacaklarını söylemişler. Süperonline aboneliğimi iptal edip Vodafone'a geçmek istiyorum fakat interneti kullanalı 1 ay oluyor. Ne kadar cayma bedeli ücreti öderim bilen varsa biraz bilgi almak isterim. Hesaplaması vs. neye göre yapılıyor?
Uçuk bir cayma bedeli olacaktır.

Çok kötü bir paket kullanıyorsunuz bu arada. Kotalı pakete neden 101 TL ödüyorsunuz ki?

Keşke 15 gün geçmeseydi de iptal ettirebilseydiniz. Bildiğim kadarıyla Vodafone taahhüt bedelinin bir kısmını karşılayabiliyor.

Normalde Superonline Fiber altyapısına sahip yerlerde Vodafone FiberMax kullanılabiliyor. Tam tersi geçerliyse taahhütünüz iptal olmadan aboneliğiniz fibere taşınabilir. Tabii ki bir ihtimal bu dediğim.
Evet Vodafone 150 TL'ye kadar karşılıyor olması lazım.

Kaç ay kaldıysa onun taahhütsüz parası, ek olarak bu zamana kadar ödediğin faturanın taahhüt indirim miktarını isterler. Arayıp sorarsan daha faydalı olur, söylerler direkt.
benim bildiğim indirimden faydalandığı ay kadar öder....
Normal 99 tahüttüt sen 59 tl den faydalandın..
sözleşme 12 ay diyelim aylık 40 tl indirim 6.ayın sonunda vazgeçtin 40*6=240 tl Kalan aylar59*6=354
sana fatura edilecek olan 240 tl lik kısım...

Size muhtemelen 1 aylık indirim tutarı+ Ücretsiz Kurulumun "ücreti" ve Modem Ücreti yazarlar...
Bunu dışında bir ücretsiz hizmet aldıysanız onu ödersiniz.

-Vazgeçmek yerine Süperonline dan fibere geçmeye çalışın çoğu yerde altyapıları ortak kullanıyorlar...

Son düzenleme:

Kesinlikle uçuk bir rakamdan interneti alıyorum fakat olay şu ben alırken 91 diye tanıtıldı paket fakat aradigimda onaylamak için 101 denildi. Çok da 10 tl nin lafini yapmak istemedim 24 mbps benim için üst düzey bir internet hızı günümüz şartlarında. Bundan önce 8 mbps internet yüzünden sinir hastası olduğumdan kurtulmak istedim bu hızdan. Ama fibere cayma bedelsiz geçişim olursa ne mutlu bana 1200-1400 tl cayma bedelinden bahsediliyor bazı sitelerde.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı