Superonline 500 Mbps ile Steam ve Origin 60 MB/s altı indirme yapıyor

Steam'de de, Superonline'de de herhangi bir indirme sınırlaması yok. Ben Superonline 1000Mbit ile Steam'de oyundan oyuna değişmekle beraber 97MB/ ile 118MB/s arası indirme yapıyorum. GTA V 13 ile 15 dakika arasında iniyor. Konu sahibi arkadaş Newyork yada Londra sunucusunu seç ve öyle dene. Bir de SSD kullanın ve işlemciniz en az 4 çekirdek i5 olsun.
Donanımdan yana sıkıntım yok. Dediğiniz gibi denerım sunucuyu.

Aradıktan sonra sonuçları yazabilir misiniz ben aradığımda sunucular ile ilgili olduğunu belirttiler.
Elbette.

Steam' 100 mb/sn alınıyor. Steam'den ziyade bana kalırsa Superonline kısıtlıyor.

6000 mb/sn okuma 3000mb/sn yazmaya sahip bir SSD'ye sahibim sadece. Problem bundan kayanklı değil.

Wi-Fi 6 destekli cihazım, ayrıca bağlantıda sorun olsa 800 Mbps hızda alamazdım bence Speedtest'te. Kablolu denemiştim, değişmiyor. Silip yüklemiştim, değişmemişti. Müşteri temsilcisini aramam lazım dediğiniz gibi sanırım. Yardımınız için yine de çok teşekkür ederim:)

Steam hız sınırlaması yapıyor. Onu bende çözebilmiş değilim. Epic Games'in sunucuları daha hızlı ve hız sınırlaması yapmıyor. TurkNet GigaFiber'de de denedim, Türk Telekom'dan daha düşük hızda indiriyor steam'de indirme yaparken. Youtube'a video upload edeceğim upload hızımı o da sınırlıyor. Hepsinde öyle bir şey var. %100 hız kullanmak mümkün değil gigabit internette ne yazık ki. i9 9900K kullanıyorum bir de işlemci olarak. Bütün disklerim de SSD.

Sıkıntı sunucudaysa direkt olarak Türkiye seçmesi en mantıklısı olur. @sweiss
Ben 1000Mbit internet ile Steam Newyork sunucusunda çok daha hızlı indiriyorum. Aksine Ankara ve İstanbul sunucusu ben de daha yavaş. 2. hızlı olarak Londra sunucusunda indiriyorum. Enteresandır ki benim bağlantımın yurtdışı çıkışları çok daha hızlı. Mesela Netflix 900Mbit ile 950Mbit arası.

Ben 1000Mbit internet ile Steam Newyork sunucusunda çok daha hızlı indiriyorum. Aksine Ankara ve İstanbul sunucusu ben de daha yavaş. 2. hızlı olarak Londra sunucusunda indiriyorum. Enteresandır ki benim bağlantımın yurtdışı çıkışları çok daha hızlı. Mesela Netflix 900Mbit ile 950Mbit arası.
Hocam çoğu platformda bu durum kişiden kişiye değişiklik gösteriyor. Yurt dışı sunucularının daha iyi olduğu konusunda herkesin hem fikir olduğunu bir tek Geforce NOW'da gördüm.

Hocam çoğu platformda bu durum kişiden kişiye değişiklik gösteriyor. Yurt dışı sunucularının daha iyi olduğu konusunda herkesin hem fikir olduğunu bir tek Geforce NOW'da gördüm.
Ben de Geforce Now hem Ankara hem de Avrupa sunucusunda çok iyi. Ankara sunucusunda 4ms, Avrupa suncusunda 15ms

Ben de Geforce Now hem Ankara hem de Avrupa sunucusunda çok iyi. Ankara sunucusunda 4ms, Avrupa suncusunda 15ms
Hocam sunucuların verdiği görüntü kalitesi ve stabilite anlamında yurt dışı daha iyi. Millet yurt dışında GFN 3080 aboneliği alırken Turkcell hâlâ bir tane 3080 sunucusu açamadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı