Superonline aboneliği için bir kez daha düşünün

sosyal123

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Superonline'dan uzun durun kesinlikle net ağrımaz başınız ağrımasın.

Speedtest sonuçlarına göre uçuyoruz kaçıyoruz ama çok saçma sapan sorunlar var yani engellemelerle kısıtlamalarla karşı karşıya kalırsınız.

Önceki aboneliğim TTNET 35/5 VDSL idi mumla aratıyorlar. Son bir aydır her akşam sorunları engelleri aşmak için egzersiz yapıyorum.

En basit örneği ve şu an bu sorunlarla boğuşuyorum.

Superonline ile VPN kapalıyken sorun var.
VPN açıksa sorun yok.
Üç tane telefon üç tane router ve iki tane bilgisayar ile denedim.
Ve hatta üç farklı komşuların iterneti ile ADSL/VDSL ile VPN kapalıyken sorun yok.
https://www.technopat.net/sosyal/konu/turkcel-superonline-beni-tck-86ya-azmettiriyor.1784495/?amp=1

FCBDDD5C-2BE9-4438-9087-CEBAA6BE588A.jpeg

D47C6A6B-E6C5-4FB9-AAA8-CBF1687A83FD.jpeg

349388E9-8D85-4D96-A379-3A08DEC8AA25.png

649823B7-E42E-4DB7-A906-A974C49BF612.jpeg

18F60067-5E2C-4744-83DE-A120DDF35026.jpeg

2CCEF340-126A-4617-B35C-A1DF989F0F1C.jpeg

Superonline 24Mbps olan pakette bile Speedtest'e girince 100Mbps gösteriyor. Hız testine ayrı muamele yapıyorlar. Hattın tamamını veriyorlar.

Superonline tavsiye etmiyorum yinede siz bilirsiniz. Ve Konuyu her gün güncel tutmaya çalışacağım bir kişi bile vazgeçerse ne mutlu.

EDİT:
kullanmakta olduğum paket 100/20 eve kadar fiber bağlantı hız problemleri yok ama kısıtlama/engel ile karşı karşıyayım.

Ben de yakın zamanda geçtim. Şuan böyle bir sorun yaşamıyorum. Senin yaşadığın sorun garipmiş. Müşteri hizmetlerini aradın mı?

Superonline 24Mbps olan pakette bile Speedtest'e girince 100Mbps gösteriyor. Hız testine ayrı muamele yapıyorlar. Hattın tamamını veriyorlar.
Ben 0.82 Mbps bile aldığımı hatırlıyorum. Gerçekten de kasıtlı olarak yavaşlatma var. Belirli saatlerde (yoğun olmayan) hiçbir işlem yapamıyorsunuz.

Bari siz yapmayın lütfen. Müşteri hizmetlerini aramamış olabilir miyim ki sonuç değişmiyor aynı cümleler yalandan modeme bağlanıp modemin internete çıkıp çıkmadığına bakıyorlar ve sonuç sorun yok.
Artık çıldırmak üzereyim her yerden yazıyorum ulaşmaya çalışıyorum.

Kısacası denemediğim şey kalmadı ve hatta Statik ip bile denedim iki kere 3 gün arayla iptal edip yeniden farklı ip no alıp denedim.

Tüm bunları yapmaya mecburmuşum gibi.

EDİT:
Bu kişi ben değilim ama yani bu sorun bana has değil.
E3DD28E4-4252-45CE-ACDA-56BABF29E9B2.jpeg

Ben sizin yaşadığınız sorunu yaşamadım ama TurkNet VDSL'den TV+ paketi ile 20 Mbps fibere geçiş yaptım fakat verdikleri modemi geçtim verdikleri kalite o kadar kalitesizleşmiş ki anlatamam

Yan bir odada VDSL ile aldığım (telefon hattıyla) çekim kalitesi 3 diş iken yan odadan aldığım (Superonline ile) menzil güçlendirici ile anca 2 diş ve buna ek internette anlamadığım şekilde bir ağırlaşma var.

Bu tür konular çok nankörce ve gereksiz. Sadece super online için konuşmuyorum, herhangi bir marka herhangi bir site içinde olabilir. Sorununuzu söylersiniz, şikayetinizi dile getirirsiniz ona hiç bir lafım yok, ama sırf siz bu problemi yaşadınız diye kimse super online almasın rezildir rüsvadır şöyledir böyledir gereksiz şeyler bunlar. Hangi İnternet sağlayıcısını kullanırsanız kullanın ondan şikayetçi olan sizin gibi bir sürü insan var, bu bakış açısıyla kimsenin hiç bir İnternet sağlayıcısını kullanmaması gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı