Superonline aboneliği için bir kez daha düşünün

İSS modem/Router cihazlar zaten çok kötü. Gittim başka cihaz aldım engelleri açmak sorunu çözmek için.
Aldığım yeni cihaz arayüzünden bağlı cihaza göre warp vpn açıyorum tek çözüm bu.
Buna mecburmuşum gibi.

Her şeyi söktüm attım. Tekrar trnet vdsl bağlatacağım mecburen.

CF7612DE-771E-43CC-AC8B-39A0BC23D923.jpeg

Bu tür konular çok nankörce ve gereksiz. Sadece super online için konuşmuyorum, herhangi bir marka herhangi bir site içinde olabilir. Sorununuzu söylersiniz, şikayetinizi dile getirirsiniz ona hiç bir lafım yok, ama sırf siz bu problemi yaşadınız diye kimse super online almasın rezildir rüsvadır şöyledir böyledir gereksiz şeyler bunlar. Hangi İnternet sağlayıcısını kullanırsanız kullanın ondan şikayetçi olan sizin gibi bir sürü insan var, bu bakış açısıyla kimsenin hiç bir İnternet sağlayıcısını kullanmaması gerekir.
Bu dediklerinize en çok ben katılıyorum çok doğru ama vatandaşa 10 yaşındaki bir çocuk ilk defa internet kullanmaya çalışıyor Muş gibi davranmaları doğru mu peki ?
Benim bu sitemim anlık değil bir aydır sürecin yansıması çık açık ve net her şeyi söylediğimi düşünüyorum ki bu sorun bana has bi durum değil en basit örnekleriyle gelip konuyu açtım.

Son düzenleme:
İSS modem/Router cihazlar zaten çok kötü. Gittim başka cihaz aldım engelleri açmak sorunu çözmek için.
Aldığım yeni cihaz arayüzünden bağlı cihaza göre warp vpn açıyorum tek çözüm bu.
Buna mecburmuşum gibi.

Her şeyi söktüm attım. Tekrar trnet vdsl bağlatacağım mecburen.

Eki Görüntüle 1588107

Bu dediklerinize en çok ben katılıyorum çok doğru ama vatandaşa 10 yaşındaki bir çocuk ilk defa internet kullanmaya çalışıyor Muş gibi davranmaları doğru mu peki ?
Benim bu sitemim anlık değil bir aydır sürecin yansıması çık açık ve net her şeyi söylediğimi düşünmüyorum ki bu sorun bana has bi durum değil en basit örnekleriyle gelip konuyu açtım.
Hocam bunlar standart böyle zaten, bende zamanında ping sorunları yaşıyordum pingin ne olduğunu bile bilmeyen müşteri temsilcileriyle görüştüm. Umarım sıkıntınız kısa zamanda çözülür, ben superonlinede böyle bir problem yaşadım çözüm bulamadım demeniz fazlasıyla yeterli. Ben bu olayı aklımın bir köşesine koydum mesela. Sadece bir hışım ile koskoca markaları siteleri vs almayın kullanmayın demenin yanlış olduğunu söylüyorum.

Superonline 100/20 Vpn kapalıyken sorun yaşıyoruz.
Superonline vpn açık olduğunda hız 20/10 düşüyor ama problem yok.
Apartmanda üç farklı komşudan internet alıp denedim vpn kapalıyken sorun yok
Yıllardır ttnet vdsl 35/5 ile sorun yaşamadım.

Superonline 100/20 Vpn kapalıyken sorun yaşıyoruz.
Superonline vpn açık olduğunda hız 20/10 düşüyor ama problem yok.
Apartmanda üç farklı komşudan internet alıp denedim vpn kapalıyken sorun yok
Yıllardır ttnet vdsl 35/5 ile sorun yaşamadım.
MTU değerini değiştirmeyi denediniz mi? İnternetten bilgisayarınızın MTU'sunun nasıl hesaplanacağını araştırıp bir deneyin.

MTU değerini değiştirmeyi denediniz mi? İnternetten bilgisayarınızın MTU'sunun nasıl hesaplanacağını araştırıp bir deneyin.
O en basiti ilk kontrol ettiğim konulardan birisi.

valla neresinden tutarsak elimizde kalıyor bir şekilde hangi iss olursa olsun sorunlar bitmiyor.
ADSL kullanıcı vdsl ister vdsl kullanıcısı fiber ister yıllarca bekler ama fiber kullanıcısı sorunlar yaşar gibi…. Sonu yok hayırlısı olsun ne diyeyim.

O en basiti ilk kontrol ettiğim konulardan birisi.

valla neresinden tutarsak elimizde kalıyor bir şekilde hangi iss olursa olsun sorunlar bitmiyor.
ADSL kullanıcı vdsl ister vdsl kullanıcısı fiber ister yıllarca bekler ama fiber kullanıcısı sorunlar yaşar gibi…. Sonu yok hayırlısı olsun ne diyeyim.
Ben geçen seneden beri bu konuyu dile getiriyorum ama kimsenin ne umrunda oldu ne de ilgilendi. Arayıp tehditler savurmaktan sıkılır hale gelmiştim bir ara ama nafile. Bunların caydırıcı şekilde denetlenmeden insanları ceplemesini durduracak bir kurum yok benim gözümde. Avukata gidiyorsun, uğraşma diyor. Oraya buraya yazıyorsun elden bir şey gelmez diyor. Koyun gibi oturup kırkılmayı bekliyoruz işte.

Superonline 1000 Mbps kullanıyorum ve çok memnunum. İnternet, Geforce now premium, TV+ statik ip. Aylık 351 TL

Eki Görüntüle 1588460

Eki Görüntüle 1588456

Eki Görüntüle 1588457
o zaman şanslısınız.

Aslında şanslısınız demek bile normal değil olması gereken bu ama düşün yani :)

Statik ip de çözüm değil olmuyor.

İki gündür superonline ile kavga ediyorum yazmadığım ulaşmadığım şikayet etmediğim kanal kalmadı.

Ben yokken bugün teknik ekip gelmiş evdekilere demiştim gelirlerse beni arayın diye gelen ekiple konuşuyorum durumu anlattım ekip resmen evet kısıtlama engelleme sansür vs var diyor Telegram discord vb durumlar için vpn kullanın dedi resmen açık açık
Müşteri ise yok diyor her ikisi kesin net bilgi bilmiyor desem bile sonuç ortada

Diyecek bir şey kalmadı yatacak yerleri yok Allah bildiği gibi yapsın hepsini

EDİT:
577E573E-41F1-42BD-951B-58217473FAFD.jpeg
1E860582-5DE2-4B2D-AC65-852B93F027EC.jpeg
F45FE9EE-3856-4B57-92B7-10D831A49F46.jpeg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı