Superonline Bağlantı Sorunu

Onsahurin

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar...

Yaklaşık bir ay önce yeni evime taşındım. Superonline tarafından nakil işlemi yapıldı ve 20 gün kadar interneti sıkıntısız bir şekilde kullandım. Daha sonra kopmalar başladı ve son bir haftadır hiç bir şekilde internete giremiyorum. Bir çok kez arıza kaydı oluşturmama rağmen her seferinde bina içi ankastrede sorun olduğu , oraya kadar internet için sinyalin geldiği , sorunun binadan kaynaklandığı ve bizim sorumluluğumuzda olduğu söylendi. Sitenin elektrik işlerini yapan yetkili her defasında kullandığım modem ile birlikte kontrol yaptığında herhangi bir sinyal alamadı ve sorunun altyapıdan kaynaklandığını söyledi. Her iki taraf da sorunun diğerinden kaynaklandığını söylüyor ama mağdur olan yine benim ve bir türlü çözüm bulunamıyor. Taahhüt olduğu için de üyelik iptali yapamıyorum. Daha önce böyle bir sorun yaşayan ya da bir önerisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler ise sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Saygılar...

Bu gidişle son çare o olacak sanırım. Kimse işini doğru düzgün yapmıyor ve sonuç da hep kullanıcı aleyhine oluyor. Umarım en kısa zamanda sonuç alınır da tekrar bağlantı sağlanır. İlginiz için sağolun...

Bağlantı sorunum 15 gün sonra çözüldü ama bu kez de önceden kullandığım 16 Mbit hız seviyesi yerine sadece 8 Mbit ile internete girebiliyorum. Daha önce 16 Mbit hızı kullanabilmeme rağmen şu an 8 Mbit kullanıyorum ve Superonline hattımın bu değere kadar desteklediğini söylüyor. Sizce bu neden olabilir ve benim yapabileceğim bir şey var mı ? Hat değerlerim şu an aşağıdaki gibi. Superonline tekrar 16 Mbit olacak şekilde bu değerleri yükseltebilir mi ?

Adsl.jpg

Modemi kapatıp açtıktan sonraki değerler şu şekilde ;

Adsl 2.jpg

Sorun nerede olabilir sizce ?

Bağlantı sorunum 15 gün sonra çözüldü ama bu kez de önceden kullandığım 16 Mbit hız seviyesi yerine sadece 8 Mbit ile internete girebiliyorum. Daha önce 16 Mbit hızı kullanabilmeme rağmen şu an 8 Mbit kullanıyorum ve Superonline hattımın bu değere kadar desteklediğini söylüyor. Sizce bu neden olabilir ve benim yapabileceğim bir şey var mı ? Hat değerlerim şu an aşağıdaki gibi. Superonline tekrar 16 Mbit olacak şekilde bu değerleri yükseltebilir mi ?

Eki Görüntüle 28262

Modemi kapatıp açtıktan sonraki değerler şu şekilde ;

Eki Görüntüle 28269

Sorun nerede olabilir sizce ?

Sorun modemden kaynaklı ilk resimde modem G.DMT modunda çalışıyordu 2. resimde ise ADSL2+ ile bağlanıyor ve görülen o ki hattınız çok iyi 16Mbps hızı kaldırır kesintisiz 15mbps gibi bir değer alırsınız hız testinde ama modem sorunlu kendi kendine hat durumu değişiyor farklı bir airties modem ile denemenizi tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı