Superonline download hızları düşmesi

zonnext

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selam. Yaklaşık 1-2 aydır Superonline kullanıyorum. Evimde Superonline fiber bağlantısı var. Normalde hızım 06:00-18:00 arası 25 Mbps download ve 5 Mbps upload, 18:00-06:00 arası 100 Mbps download ve 5 Mbps upload. Fakat corona nedeniyle internet hızım (upload hariç) 2 katı hızında çalışıyor. Yani 25 yerine 50, 100 yerine 200 Mbps alıyorum. Fakat Steam'den bir şeyler indirirken 100Mbps'nin yukarısına çıkamadığımı gördüm. İlk ay bunu es geçtim ve Steam'in sorunudur dedim. Bugün ise birkaç test yaptım ve sorunun Steam'de değil, Ankara dışında hiçbir yerde 200Mbps veremeyen Turkcell'de olduğunu anladım.(Ankara'da yaşıyorum.)Türkiye içerisinde(Ankara dışında) 100Mbps'yi zor görürken, yurtdışıyla stabil bir internet bağlantısı kuramıyorum ve veriler sürekli değişiyor. Modemimde DNS inaktif konumda ve istesem de açamıyorum. Bu sorun DNS ile çözülebilir mi? Eğer çözülebiliyorsa DNS'imi nasıl açtırırım? Çözülemiyorsa başka bir çözüm öneriniz var mıdır? Teşekkürler.

ankara speedtest.png

Dosya Ekleri

• istanbul millenicom.png
    istanbul millenicom.png
    13,7 KB · Görüntüleme: 40
  • istanbul speedtest.png
    istanbul speedtest.png
    29 KB · Görüntüleme: 47
  • istanbul turknet.png
    istanbul turknet.png
    18,1 KB · Görüntüleme: 43
  • münih speedtest.png
    münih speedtest.png
    30,9 KB · Görüntüleme: 52
  • viyana speedtest.png
    viyana speedtest.png
    33,6 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleyen: Moderatör:
Eskiden adsl varken indirme yaptın mı youtube iptaldi. Aynı şeyi süperonline ile de yaşıyorum, bence eskiden yoktu niye böyle oluyor bilemiyorum.

Geri
Yukarı