Superonline fiber için geldiler!

Ipares

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Izmir
Evet dostlar.
Saat 19.01'i gösterdiğinde beni bir numara aradı. Abimiz keşif için gelmiş. Beni aradı sonra aşağı indim işte konuştuk fotoğraflar çekti.
O kişi sadece altyapının binaya kadar getirilmesinden sorumluymuş. Daha önce de keşif yapmışlar zaten. Şimdi bir daha geldiler. Yüz yüze görüştük tabii maskemiz de vardı.
Her şeyi anlattım. Buraların fotoğraflarını çekti ve bizim buradaki 6 bina için çalışmaları başlatacağını söyledi.
Önce işte bir kuruma mı ne bildirecekmiş sonra belediyeden izin alınınca da bizim arka mahalleden (30-40MT falan) fiberi getirecekler miş.
Şimdilik fotoğrafları vb. çektiler. Yarın süreç başlayacak. O abimizin numarası da var. Umarım Superonline fiber gelir.
Ki bizim belediye izin veriyor genelde. Umarım buna da izin verir.
Dostlar eğer geleceği kesinleşirse büyük ihtimal bunu yaşayacağım.
18 Nisan çarşamba:

Ekran Görüntüsü (432).png

Umarım şu fiber gelir ve TT'den taahhütümü iptal edebilirim bir şekilde.
Harbiden ben taahhüdü nasıl iptal edeceğim?
Vallahi Superonline fiber için Türk Telekom'u satacağım aklıma gelmezdi. Özür dilerim Türk Telekom...
@Ulunay @Patrixcs

Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke herkese superonline fiber ulaşsa. İndirme konusunda en sorunsuzu fakat aynı şeyi yükleme konusunda söyleyemem. Hala 5 mbps ile süründürüyorlar. Şuan için hiç bir çalışmada bulunmuyor bu konuda.

Ben 2 mbps ile bağlanıyorum :)bu altyapı işleri çok yavaş işliyor umarım sizinki hızlı biter. Dh forum da bu süreçlerle ilgili 100 lerce konu mevcut. Bazen proje yanlış oluyo belediye kabul etmiyor süreç uzuyor. Saha dolabını koyuyorlar 1 ay sonra kabloları çekiyorlar 2 hafta da içine konulacak malzemeleri bekliyorlar 2 hafta da elektriğin bağlanması falan derken süreç 4-5 ayı buluyor.

9 Yıldır Superonline fiber kullanan biri olarak üzüyor şu hallerinizi görmek:(

Niye ki :(

Ben 2 Mbps ile bağlanıyorum :)Bu altyapı işleri çok yavaş işliyor umarım sizinki hızlı biter. DH forum da bu süreçlerle ilgili 100 lerce konu mevcut. Bazen proje yanlış oluyor belediye kabul etmiyor süreç uzuyor. Saha dolabını koyuyorlar 1 ay sonra kabloları çekiyorlar 2 hafta da içine konulacak malzemeleri bekliyorlar 2 hafta da elektriğin bağlanması falan derken süreç 4-5 ayı buluyor.

Yani hemen arka taraftan fiberin geleceğini söylediler. Ben caddeden yeni çekilen kapaktan bahsetmiştim ama orası da doluymuş başka geçiremezlermiş.
O yüzden arkadan gelecek dediler.
Parasını verip çıkacaksın. Bu kadar basit.😀

Maddi durumunuz varsa cayma bedelini ödeyip çıkabilirsiniz.

Parası da çok ya. Neyse hele bir getirsinler o zaman düşünürüz.

FTTH olsun SOL olsun hocam, boş verin. Şimdiden hayırlı olsun.

İlk kim çekerse müşteriyi o kapar...
TT Reddetmişti.
Gelirse bunu almayı düşünüyorum. Zaten gün içerisinde fazla hız lazım olmuyor 200Mbps pakete bile 5Mbps upload koymuşlar. Bütçem 200'e yetiyor ama upload :(

Şimdi eyvallah iyi güzel TT Tarafında fiber işini çok kez tartıştık hocam da.
Bu SOL Fiberde işler nasıl olacak ?

Geri
Yukarı