Superonline fiber ile oyunlarda bağlantı kesiliyor

eren5361

Hectopat
Merhaba son birkaç aydır yaşadığım bir sorun var. Superonline kullanırken oyunlara bağlanamıyorum ama internette dolaşırken hiçbir sıkıntı çıkmıyor. CS:GO, Minecraft gibi Online oyunlara 20 saniye girebiliyorum sonrasında zaman aşımından atıyor. O ilk 20 saniyede rahatça oynayabiliyorum ama hiçbir internet sorunu yok ama sonrasında neler oluyor bilmiyorum. Oyundan atıyor beni. Teknik desteği aradım eğer Speedtest'te sorununuz yoksa oyunun sunucusu ile ilgilidir dedi. Şu anda sadece VPN ile oyunlara girebiliyorum. Bunun bir çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Change server dediğim zaman yurtdışı sunucusu yok hepsi istanbul sunucusu.
1616749033489.png

?

Evet search kısmına frankfurt diye yazdım sonradan, yazmam gerektiğini bilmiyordum. Ben de böyle çıkıyor bazılarında 200 ping bazılarında 42 ping alıyorum. Hangisini ciddiye almamız gerekiyor bunlardan?
Hangisini kullanacaksanız.
Oyun için soruyorsanız çoğunda var zaten.

Hangisinin ne işe yaradığını bilmiyorum maalesef. Genelde league of legends , counter strike , overwatch gibi oyunlar oynarım. Dediğim gibi dediklerinizi pek anlamıyor olabilirim pek bilmiyorum çünkü daha detaylı yazarsanız güzel olur.
Oradakilerin hepsi İntermet Host'u yapıyor, hangisini kullanacaksanız onun pingini alırsınız diye biliyorum.

Oradakilerin hepsi İntermet Host'u yapıyor, hangisini kullanacaksanız onun pingini alırsınız diye biliyorum.
Attığım görselde bir tek gemnet 200 ms diğerleri 42 ms. Herhalde gemnet kullanmıyorumdur diye tahmin ediyorum ping değerleri iyi gibi duruyor.
Frankfurt'da çoğu oyunun sunucusu var.
Evet baktım şimdi teşekkürler.

Merhaba son birkaç aydır yaşadığım bir sorun var. Superonline kullanırken oyunlara bağlanamıyorum ama internette dolaşırken hiçbir sıkıntı çıkmıyor. CS:GO, Minecraft gibi Online oyunlara 20 saniye girebiliyorum sonrasında zaman aşımından atıyor. O ilk 20 saniyede rahatça oynayabiliyorum ama hiçbir internet sorunu yok ama sonrasında neler oluyor bilmiyorum. Oyundan atıyor beni. Teknik desteği aradım eğer Speedtest'te sorununuz yoksa oyunun sunucusu ile ilgilidir dedi. Şu anda sadece VPN ile oyunlara girebiliyorum. Bunun bir çözümü var mıdır?
Benzer bir sorun bende de var. Altyapı olmadığı için 16 Mbit adsl internet alıyorum. 10mbit civarında hız alabiliyorum. Bende de Ocak ayından beri Cs:Go vb. Online oyunlara girince oyun sırasında bağlantım kopuyor Discord ile bağlantım kesiliyor ve 30 sn civarı sürüyor bu durum. Superonline'ın müşteri hizmetleri ile vermiş olduğum uzun uğraşlar sonucu Türk Telekom gelip tüm bağlantıları inceledi. Modeme gelen adsl kablosu ile santral arasında hiç kayıp olmadığını 17-20 Mbit e varan hızı desteklediğini gördük. Ama modemde bu değerlere baktığımızda 8-10 Mbit in üzerine çıkamadığını gördük. Bende yeni bir modem için arıza kaydı oluşturdum ekiplerin gelmesini bekliyorum hala.

Yeni konular

Geri
Yukarı