Superonline fiber modem önerisi

Slyvio Borin

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Antalya
Superonline fiber kullanıcısıyım. Şu anda kullandığım modem Huawei HG255S. Bundan daha kaliteli, kablosuz yayın kalitesi daha yüksek olan bir cihaz arıyorum. Tercihim cihazın WAN portunun olması, arayüzü ASUS gibi güzel olması ve cebimi delik deşik etmemesi. Ayrıca internet şifremi biliyorum yani modem değiştirirken bir sıkıntı yaşamam. Şimdiden teşekkürler.

Superonline, fiber de farklı modem kulllanılmasına izin vermiyor diye biliyorum .

Ben de SOL kullancısıyım ve şu modemi kullanmaktayım; ZXHN H267A.
Modem gayet güzel ve stabil çekiyor. Ayrıca Wifi 5G olarak da kullanılabiliyor. Modem değişikliği yapıyorlar mı bilmiyorum ama yaptırabilirsen bu modemden almanı öneririm.

Superonline, fiber de farklı modem kulllanılmasına izin vermiyor diye biliyorum .
İnternet şifrenizi söylemedikleri için değiştiremiyorsunuz, ben benimkini biliyorum.

Ben de SOL kullancısıyım ve şu modemi kullanmaktayım; ZXHN H267A.
Modem gayet güzel ve stabil çekiyor. Ayrıca Wifi 5G olarak da kullanılabiliyor. Modem değişikliği yapıyorlar mı bilmiyorum ama yaptırabilirsen bu modemden almanı öneririm.
Ben Superonline'ın modeminden kurtulmaya çalışıyorum. Adamlar bana kullandığım modemin root şifresini vermiyor daha.

Tenda AC9 (V1.0 Broadcom Chipsetli olan, V3.0 Mediatek Chipsetli olan değil) önerebilirim. Çekim gücü inanılmaz, özellikle 5Ghz bile tüm evde çekiyor, 2.4Ghz'den bahsetmeme bile gerek yok zaten. Arayüz çok sade, kullanışlı. İsterseniz OpenWRT bile yükleyebiliyorsunuz. Fiber için şifrenizi biliyorsanız kurulum da çok kolay. Mobil için de App var, ağda kim var, ne yapıyor, ne kadar internet kullanıyor görebiliyorsunuz.

@Asım Demir hocam da Tenda routerı (sanıyorum AC11) fiber ile kullanıyor, görürse o da size bilgi verebilir.

Edit: bu arada kullanıcı adı şifreyi nasıl öğrendiniz, Superonline kesinlikle vermiyor normalde.

Son düzenleme:
Edit: bu arada kullanıcı adı şifreyi nasıl öğrendiniz, Super online kesinlikle vermiyor normalde.
Nasıl yapıldığına dair bir konu açmayı düşünüyorum, umarım becerebilirim.
Ayrıca öneri için teşekkür ederim.
Edit: bu arada kullanıcı adı şifreyi nasıl öğrendiniz, Superonline kesinlikle vermiyor normalde.

Son düzenleme:
@Asım Demir hocam da Tenda routerı (sanıyorum AC11) fiber ile kullanıyor, görürse o da size bilgi verebilir.
Evet, Tenda AC11 var. Bugüne kadar kullandığım 1000'lerce liralık routerlardan çok daha başarılı. Wi-Fi sorunu olanlar çekinmeden alabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı