Superonline fiber saçmalığı

3 hafta önce mahallemize fiber çekildi. Superonline görüştüm. Sistemde gördük, 2 hafta sonra açılır dediler. Bugün aradım, sadece VDSL var diyorlar. Superonline her gün arıyor, açıyorum 5 saniye sonra kapatıyor. Böyle saçmalık olabilir mi? :D
Fiber dediğimiz olay binaya özgü bir kutu yaparlar. Mahallenize büyük ihtimalle VDSL çekmişler. Yani bizim tabirimiz ile fiberin bir alt interneti.

Adam tahmini olarak bir süre vermiştir altyapının hizmete geçmesi için. Ama o süre uzadıysa fiber hizmeti başlayana kadar ne kadar ararsanız arayın var olan altyapıdan paketler önerilecektir size. Çünkü onlarda internet bağlayacağı zaman sadece hizmette olan altyapıları görmekte sisteme girildiğinde. Altyapı ile ilgilenen birimi aratıp net bilgi almanız daha iyi olur.

Superonline FTTB bağlantım 2 ay kadar sürmüştü. Yıllarca bekleyende var. Belirsiz bir durum. Bina girişinde ki enerji odasına superonline kutusu takılıp bağlantısı yapılmıştı. Superonline'ı aradığımda bizim altyapımız orada yok başka firmadır demişlerdi. 2 hafta sonra saha ekipleri kapı kapı gezip altyapı aktif oldu bilgisini vermişlerdi. Yani ne kadar arasanız da çok işe yaramıyor. Altyapı aktif olduğunda onlar geliyorlar zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı