Superonline fiber sözleşmesinde tek taraflı feshetme maddesi

226261

Hectopat
Superonline'nin sözleşmelerinde abıneler aylık olarak 5TB download ya da 500GB upload miktarını aştıklarında Superonline sözleşmeyi tek taraflı feshedebilir ve hukuki ve cezai işlem başlatabilirmiş. Ben demiyorum, sözleşmede yazıyor. Tam komedi. Adamlar FTTH ve FTTB her neyse resmen kota koymuşlar. Çoğu abonenin eminim bundan haberi yoktur. Resimde sarı ile çizdiğim maddeler. Bu nedenle Superonline fiber aboneleri dikkat etsinler. Çünkü fiber adı altında kotalı internet kullanıyorlar. 😂

D0B0F481-C4A2-4A83-8E0A-98237228C1C5.jpeg

Sevmediğim ISP'lerdendir Superonline. 500GB limitli "sınırsız" internet sorunu dışında da çok fazla sansür uygulaması var.

Mecbur kalsam da Superonline kullanamayacağım:

Screenshot_20211128-200649_Türk_Telekom~2.png

Sevmediğim ISP'lerdendir Superonline. 500GB limitli "sınırsız" internet sorunu dışında da çok fazla sansür uygulaması var.

Eki Görüntüle 1228206
Bencede bu şartlar altında süperonline fiber altyapınız olsa bile süperonline kullanmayın. 200/20 tarifesi veriyor ve aylık 5TB indirme ve 500GB yükleme kotası koyuyor ve üstüne bu miktarları geçersen sözleşmeyi feshederim, sözleşme şartlarına uymadığın için hakkında yasal ve cezai işlem başlatırım diyor. Bencede kullanmayın. Sözleşmedeki tabloda limitsiz olarak belirtip, sözleşme maddesinde kota koyan, kota olduğunu belirten bir firma işte. Ne bekleyeceksin bunlardan. Al birini vur ötekine.

Telekom'da yapıyor aynısını Comnet GIBIRNet'te koyuyor bir ara TurkNet'te var diyorlardı bir sınır adamın internetini kapatmışlar sanırım tek Millenicom'da yok sözleşmeye ve abonelik sözleşmesine baktım hiçbir sınır göremedim.

Sevmediğim ısp'lerdendir Superonline. 500GB limitli "sınırsız" internet sorunu dışında da çok fazla sansür uygulaması var.

Eki Görüntüle 1228206

Çok haklısınız özellikle sansür konusunda. Bir hevesle binaya FTTH fiber geldi diye geçtim. Geçtiğim günden beri çok pişmanım WhatsApp mesajlarım 1 dk içinde gidiyor, YouTube videoları dönüyor yüklenmiyor, Instagram hikayeleri çamur gibi. Kablolu bağlantıda bazı sitelere girerken sayfa yüklenemeyip bağlantınız zaman aşımına uğradi diyor. Müşteri hizmetleri aradığım ve kendim test yaptığımda her şey normal görünüyor. Tek iyi yanı gerçekten çok hızlı indirme yapıyorum o da internet hızımdan dolayı.

Telekom'da yapıyor aynısını Comnet GIBIRNet'te koyuyor bir ara TurkNet'te var diyorlardı bir sınır adamın internetini kapatmışlar sanırım tek Millenicom'da yok sözleşmeye ve abonelik sözleşmesine baktım hiçbir sınır göremedim.
Türk Telekom internet hizmet sözleşme ve taahhütnamelerinde limitsiz olan hiç bir tarife ve paket için süperonlinedeki gibi kota yada limit olduğu belirtilmemiş olup, herhangi bir sınırlama olduğunu belirten madde yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı