Superonline Fiber vs Türk Telekom VDSL

Hkyinn

Kilopat
Türk Telekom altyapısını kiralayan firmaların stabil ve pingsiz bir internet bağlantısı sunamayacağını tecrübe ettikten sonra kendi altyapısını kullanan bir firmaya geçmeyi düşünüyorum. Yıllar önce TTNET kullanıp memnun kalmıştım. 4 yılda 2 defa internetim kesilmişti sadece pingim de çok düşüktü ama bu seneler önceydi, şu anda durum nedir bilmiyorum. Superonline'ı hiç kullanmadım ama fiber olduğu için herhalde VDSL'den daha iyidir diye düşünüyorum. Stabil ve düşük pingli internet için hangi sağlayıcıyı seçmeliyim? İkisinin de fiyatları aşağı yukarı aynı.

Konuya bilgi almak için girecek arkadaşlara LoL Türkiye sunucusunda eski ISS'lerin ping değerlerini de yazayım belki yardımı olur. Konum Bursa. (Bu benim deneyimim tabii ki benim sorun yaşadıklarımda siz yaşamayabilirsiniz veya benim memnun olduklarım size sorun çıkarabilir.)
Türk Telekom: 12 - 14 sabit. Ya 12 ya da 14 olup 1 ping bile yukarı çıkmıyordu.
NetSpeed: 22 - 28 dalgalı. Son dönemlerde iyice kesilmeye başlamıştı TurkNet'e geçtim.
TurkNet: 19 - 25 dalgalı. İlk birkaç gün 19-21 ping arası verdi şu anda 25'in altına inmiyor ve gecikme olduğu da hissediliyor 5 pingi nasıl hissediyorsun demeyin :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam BMW varken Tofaş'a bineyim mi diye sormak gibi olmuş :) Ping biraz daha farklı bir konu o duruma net bir yorum yapamam. Sunucu çıkışlarına göre değişir ama aralarında uçurum olacağını sanmıyorum.
Benim de merak ettiğim o sunucu çıkışları. Turk Telekomdaki gibi 12 ping alaccağımı bilsem bir gün durmam 2 yıl taahhütü veririm. Superonline'nın çıkışları hakkında pek iyi şeyler duymadım o aklımı kurcalıyor biraz.

Benim de merak ettiğim o sunucu çıkışları. Turk Telekomdaki gibi 12 ping alaccağımı bilsem bir gün durmam 2 yıl taahhütü veririm. Superonline'nın çıkışları hakkında pek iyi şeyler duymadım o aklımı kurcalıyor biraz.
Superonline eve kadar fiber kullanıyorum. 200 Mbps Download 10 Mbps upload. Ben de Bursa'dayım. Sunucu çıkışları ve ping konusunda ne sonuç verdiğini öğrenebilmem için bir yöntem biliyorsanız söyleyin yapıp sonuçlarını atayım.

Superonline eve kadar fiber kullanıyorum. 200 Mbps Download 10 Mbps upload. Ben de Bursa'dayım. Sunucu çıkışları ve ping konusunda ne sonuç verdiğini öğrenebilmem için bir yöntem biliyorsanız söyleyin yapıp sonuçlarını atayım.
CMD'ye tracert vie.valve.net yazıp ss atabilirsiniz. Onun haricinde online oyun oynuyorsanız orda aldığınız pingleri söyleyebilirsiniz. Speedtest'ten Frankfurt am Main - Deutsche Telekom sunucusunu seçip bi hız testi de yaparsanız çok faydası olur. Çok teşekkür ederim şimdiden.

Yeni konular

Geri
Yukarı