Superonline fiber vs TurkNet fiber

XANHY

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Müzik Prodüktörü
Merhabalar, yakın zamanda, geçtiğimiz haftalarda fiber altyapı çalışması oldu ve tamamlandı. TurkNet kullanan komşum 88Mbit download 9 Mbit upload alıyor. Gel gelelim asıl konuya şimdi ben Superonline'dan devam etmek istiyorum ancak Superonline'ın sistemlerine düşmemiş herhalde, fiber altyapınız yok diyor ancak VDSL kullanırsınız daha sonra hızınızı arttırarak başka pakete geçersiniz diyor onun için bile port var mı diye gelip kontrol etmemiz gerekiyor diyor. Şimdi komşum kullandığına göre Superonline'dan ben de 100Mbit'e kadar hız alabilir miyim yoksa Superonline Turket'ten farklı bir şekilde mi fiber bağlantısı yapıyor?

Hocam Superonline'dan devam ederek büyük bir hata yaparsınız. TurkNet'in fiyat politikası daha uygun bana. Superonline'a boşu boşuna o kadar para vermeyin.

Baska pakete gecme yalan bu arada. Genelde musteriyi tutmak icin binbir yalan kullaniyorlar. 7 yillik superonline kullanicisiyim ordan biliyorum. Bi ust pakete gecersin de onlarda bi guzel gecirir. Telefonda yapacagin sozlesmeye inanma veya ses kaydi tut. Internet sitelerinden bakarak sec paketini. Genel olarak inanma telefonda duydugun satafatli sozlere.

Son düzenleme:
Bulunduğun binada fiber kutusu var ise TurkNET kullanmanı tavsiye ederim. Fiyat-Performans oranı en optimize firma TurkNET'tir. TurkNET'in dezavantajı ise sorun yaşadığında Müşteri Hizmetleri'ne kolay kolay ulaşamıyorsun. Abonelik alırken bütün detayları ilmek ilmek incelemelisin.

Merhabalar, yakın zamanda, geçtiğimiz haftalarda fiber altyapı çalışması oldu ve tamamlandı. TurkNet kullanan komşum 88Mbit download 9 Mbit upload alıyor. Gel gelelim asıl konuya şimdi ben Superonline'dan devam etmek istiyorum ancak Superonline'ın sistemlerine düşmemiş herhalde, fiber altyapınız yok diyor ancak VDSL kullanırsınız daha sonra hızınızı arttırarak başka pakete geçersiniz diyor onun için bile port var mı diye gelip kontrol etmemiz gerekiyor diyor. Şimdi komşum kullandığına göre Superonline'dan ben de 100Mbit'e kadar hız alabilir miyim yoksa Superonline Turket'ten farklı bir şekilde mi fiber bağlantısı yapıyor?
Fiber altyapı çalışması oldu ve tamamlandı demişsiniz, eğer binanızda kutu varsa bu fiber sizin binaya da geldi demektir. Eğer öyleyse Comnet veyahut TurkNet tavsiye ederim. SuperOnline'ın fiyatları bi' tık pahalı.

Merhabalar öncelikle verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim. Binada herhangi bir fiber kutusu var mı bilmiyorum çalışma yapılmadan önceki bir kutu var ve ekstra bina ile ilgili bir işlem gerçekleştirilmedi fakat bu sürede biz de etkilendik ve komşumun hızı 7 den 88 e yükseldi. Superonline'dan devam etmek istememin sebebi Turknet'in modem vermemesi ve yaklaşık 300 lira modeme vermek yerine Superonline devam edip (toplam yıllık Turknet'ten 480 lira fazla) sahip olduğum modemi kullanmayı düşünüyordum. Fiyat konusunu bir kenara atarsak eğer komşum Turknet üzerinden böyle hızları alıyorsa ben de Superonline kullanıcısı olarak fiber kullanabilirim değil mi? Superonline'ın ekstra farklı bir kablolama işlemi mi var Turknet'ten bunu öğrenmek istiyorum açıkçası. Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler!

Merhabalar öncelikle verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim. Binada herhangi bir fiber kutusu var mı bilmiyorum çalışma yapılmadan önceki bir kutu var ve ekstra bina ile ilgili bir işlem gerçekleştirilmedi fakat bu sürede biz de etkilendik ve komşumun hızı 7 den 88 e yükseldi. Superonline'dan devam etmek istememin sebebi Turknet'in modem vermemesi ve yaklaşık 300 lira modeme vermek yerine Superonline devam edip (toplam yıllık Turknet'ten 480 lira fazla) sahip olduğum modemi kullanmayı düşünüyordum. Fiyat konusunu bir kenara atarsak eğer komşum Turknet üzerinden böyle hızları alıyorsa ben de Superonline kullanıcısı olarak fiber kullanabilirim değil mi? Superonline'ın ekstra farklı bir kablolama işlemi mi var Turknet'ten bunu öğrenmek istiyorum açıkçası. Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler!
Sizin yakınınıza yeni bir saha dolabı eklenmiş ve bundan dolayı altyapınız ADSL'den VDSL'e yükselmiş, bundan dolayı da komşunuzun hızı 7'den 88'e yükselmiş. TurkNet eğer size Fiber hizmeti sunsaydı, bedavaya modem veriyordu demek ki bu fiber değil VDSL hizmeti. Bu noktada tavsiyem kesinlikle fiber hizmeti sunan SuperOnline ile yola devam etmenizdir zira Fiber, VDSL'den her zaman daha iyidir.

TurkNet fiber derken ne gibi bir kutu takıldı?

Superonline kendi fiberi geldiyse kullanmazsın zaten TurkNet'i. Fakat Türk Telekom fiberi geldiyse bu sefer Superonline kullanmazsın.
Çalışmalar Turktelekom tarafından yapıldı. Üstte belirttiğim gibi bina içerisinde ise herhangi bir değişiklik olmadı.

@XANHY o zaman Superonline fiber kullanamazsın. Çünkü Türk Telekom altyapısını kiralamıyor fiber altyapıda. Superonline kendi fiberi varsa orası ayrı.

Sadece Türk Telekom'un varsa o zaman TurkNet daha mantıklı duruyor. Ve ya NetSpeed.

Yeni konular

Geri
Yukarı