Superonline Fiber Wi-Fi ile mesajlar gitmiyor

FreYr3162

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte B450M S2H, Ryzen 5 5600, Gigabyte Gaming OC Pro RTX 2060, G.Skill 2x8 GB 3000MHz CL16, Seagate Barracuda 2 TB 7200RPM, Samsung 860 EVO 500 GB M2 SSD, Pny CS900 480 GB, Cougar 700W PSU
Merhaba, Superonline fiber kullanıcısıyım. Bilgisayarda kablolu kullanırken hiçbir sorunum yok. Wi-Fi sinyali çok da kötü olmamasına rağmen Tenda AC5 router da aldım kablolu bağlantıyı kablosuz güçlendirme yapıyorum. Buna rağmen ara ara Instagram, WhatsApp gibi uygulamalarda mesaj göndermeme sorunları oluyor. Bu bir çakışmanın belirtisi midir? Arkadaşımın evine gittiğimde hiç böyle bir sorunlar yok üstelik kendisi Türk Telekom ADSL kullanıyor. Ayrıca kablosuz bağlantıyla yapılan video izleme gibi işlemler sorunsuz ancak sosyal medyada resmen işkence yaşıyorum. Telefonda sürekli Wi-Fi aç kapat yapmak zorunda kalıyorum çözümü var mıdır?

Merhaba, Superonline fiber kullanıcısıyım. Bilgisayarda kablolu kullanırken hiçbir sorunum yok. Wi-Fi sinyali çok da kötü olmamasına rağmen Tenda AC5 router da aldım kablolu bağlantıyı kablosuz güçlendirme yapıyorum. Buna rağmen ara ara Instagram, WhatsApp gibi uygulamalarda mesaj göndermeme sorunları oluyor. Bu bir çakışmanın belirtisi midir? Arkadaşımın evine gittiğimde hiç böyle bir sorunlar yok üstelik kendisi Türk Telekom ADSL kullanıyor. Ayrıca kablosuz bağlantıyla yapılan video izleme gibi işlemler sorunsuz ancak sosyal medyada resmen işkence yaşıyorum. Telefonda sürekli Wi-Fi aç kapat yapmak zorunda kalıyorum çözümü var mıdır?

DNS değiştirip deneyin.
Bu işlemi modem arayüzünden yapın.

Aynı sorunu yaşıyorum problemi çözebildiniz mi?

Aynı sorunu yaşıyorum problemi çözebildiniz mi?
Hayır maalesef. Hala WhatsApp gibi uygulamalarda mesaj yolladığımda göndermeme gibi sorunlar yaşıyorum sık sık mobil veriye geçiyorum. Sadece sosyal medyada deli ediyor. Bütün bina Superonline kullanıyor başka birisinin kanalıyla mı çakışıyor acaba diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı