Çözüldü Superonline Gigabit 100 Mbps üzerine çıkmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

elvancetin

Hectopat
Merhaba, bugün Superonline 1000 MBPS internet bağlattım. Ancak hızım 100Mbps üzerine çıkmıyor. Gerekli tüm ayarları yaptım ama bir türlü çözüme ulaşamadım. Buradaki tüm konuları da takip ettim. CAT6 kablo alacağım birazdan ama ondan önce yapmam gereken bir ayar varsa diye konu açmak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bugün Superonline 1000 Mbps internet bağlattım. Ancak hızım 100Mbps üzerine çıkmıyor. Gerekli tüm ayarları yaptım ama bir türlü çözüme ulaşamadım. Buradaki tüm konuları da takip ettim. CAT6 kablo alacağım birazdan ama ondan önce yapmam gereken bir ayar varsa diye konu açmak istedim.

Altyapınız desteklemiyor ise bakamazsınız. Lütfen TurkNet'ten altyapınız ne kadar destekliyor bakar mısınız? TurkNet altyapı sorgu yazın çıkar.

Ethernet ile mi bağlantı sağladınız, Wi-Fi mi? Ethernet kartınız 100 MBPS destekliyor olabilir.

Altyapınız desteklemiyor ise bakamazsınız. Lütfen TurkNet'ten altyapınız ne kadar destekliyor bakar mısınız? TurkNet altyapı sorgu yazın çıkar.
TürkNet değil Süperonline.
Ethernet ile mi bağlantı sağladınız, Wi-Fi mi? Ethernet kartınız 100 MBPS destekliyor olabilir.
1Gbps desteği bulunuyor.

Ağ ve İnternet ayarları altında bağlantı detaylarında kaç Mbps yazmakta? Yani ilk olarak PC'niz modeme 1 Gbps hızla bağlı mı?
100Mbps yazmakta.

ASUS Prime B450M-K

IMG_20230324_194044.jpg

IMG_20230324_194057.jpg

IMG_20230324_194108.jpg

Kablo CAT5e ya da CAT6 ise bu ayara bakmanızı öneririm. Ethernet hızı 100 Mbps ile sabitlenmiş olabilir. Seçmeniz gereken seçenek 1000MBPS-Full duplex.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı