Superonline HG255 modem düşük kablosuz hızı veriyor

Kokorec123

Femtopat
Daha fazla  
Superonline fiber 100 MB internet paketine sahibim. Modem de Superonline ile gelen HG255s modeli. Yaklaşık 13 aydır kullanıyorum. Önceden kablosuz ağ üzerinden indirme de sorun yaşamazken şimdi 9 10 MB ile başlayan indirme hızı KB seviyelerine düşüyor. İnternet hız testlerinde 100 MB ile 98 MB arasında hız görebiliyorum. Lakin gerek Steam'de gerek Chrome üzerinde yaptığım indirme işlemleri yüksek hızla başlayıp durma seviyesine iniyor. Video vs izlerken bu sorunu yaşamıyorum. Yüksek kalitede açabiliyorum. Kablolu bağlantı da sorun yok. Benzer sorunları yaşayanlar çözüm olarak Tenda A18'i önermişler. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam ayarlarından indirmeler sekmesi altında indirme ön belleğini temizlemenin de faydası olabilir.

Arayüz üzerinden fabrika ayarlarına sıfırlayıp kurulum yapmanı öneririm cihazın yazılım sürümünüde kontrol et, son sürüm ise bu : HG255sC163B037
İkinci önerim ise bilgisayarın ağ ayarlarını sıfırlaman ve kablosuz ağ aygıtının sürücü sürümünün güncelliğinden emin olman.

Steam ayarlarından indirmeler sekmesi altında indirme ön belleğini temizlemenin de faydası olabilir.

Arayüz üzerinden fabrika ayarlarına sıfırlayıp kurulum yapmanı öneririm cihazın yazılım sürümünüde kontrol et, son sürüm ise bu : HG255sC163B037
İkinci önerim ise bilgisayarın ağ ayarlarını sıfırlaman ve kablosuz ağ aygıtının sürücü sürümünün güncelliğinden emin olman.
Daha sıfır PC de denedim. Daha önceki laptop da aynısı oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı