Rehber Superonline HG255s Fiber şifresi öğrenme

Superonline size WAN/fiber şifrenizi söylemiyor. Müşteri hizmetlerinden bu şifreyi istediğinizde size ya Wi-Fi şifrenizi ya da Superonline hesabınızın şifresini veriyorlar ancak bir türlü size WAN/fiber şifrenizi vermiyorlar. İnternette yaptığım araştırmalar sonucu bulduğum WAN/fiber şifrenizi bulmanın en kolay yolunu sizinle paylaşıyorum.
Eğer Huawei HG253 modem kullanıyorsanız öğeyi denetle ile şifrenizi bulabiliyorsunuz ancak HG255s modemlerde bu taktik kullanılamıyor.

İhtiyacımız olanlar:

VMware Workstation. (Sanal makine programı. Deneme sürümü yeterli.)

Bu dosya. (7z ile sıkıştırılmış. Gerekli program internette kolaylıkla bulabilirsiniz, ayrıca Winrar da bu dosyayı açabiliyor.)

Modeme kablo ile bağlanmak.

• 1.Adım:
VMware Workstation’u bilgisayarınıza kurun. Bunda herhangi bir karışıklık yok, next next diyerek kurun.
  • 2.Adım:
Dosyayı masaüstüne çıkartın. Az sonra çalıştıracağımız şey bu dosya içerisindeki ubsol2.wmx dosyası.
  • 3.Adım
Başlat menüsünde arama kısmına “Virtual Network Editor” yazın ve çıkan program yönetici olarak çalıştırın. Bu program VMware Workstation ile birlikte kuruluyor. Program açıldığında en yukarıdaki WMnet0’a bridge modunda ethernet kartımızı bağlamamız gerekiyor. Bunu yapmak için sırayla en yukarıdaki WMnet0’a tıklıyoruz, tıkladıktan sonra aşağıdaki WMnet Information kısmında “Bridged” kısmını seçiyoruz ve “Bridged to” kısmını ethernet kartınızı seçiyorsunuz. (Bende Realtek PCIe GbE Family Controller seçili. Siz burada kendi ethernet kartınızı seçeceksiniz.) Apply ve OK diyip çıkıyoruz.

virtual.PNG

• 4.Adım
ubsol2.wmx dosyasını açıyoruz. VMware Workstation açıldığında önümüzdeki sayfada “Edit virtual machine settings”e tıklayıp “Network adapter”ün Bridged olduğuna emin oluyoruz.
  • 5.Adım
“Power on this virtual machine” diyip sanal makinemizi çalıştırıyoruz. Önümüze gelen uyarıya “I Copied It” diyoruz.
  • 6.Adım
Modemin arkasındaki “WAN” portuna ethernet kablomuzu takıyoruz, diğer ucunu bilgisayara bağlıyoruz. Bunu yaptıktan sonra modem açık kalabilir.
IMG_20200211_135357.jpg
  • 7.Adım
Sanal makine size kullanıcı adı şifre soracak.

Kullanıcı adı: test

Şifre: 1234 (şifreyi yazarken rakamlar gözükmeyebiliyor yine de yazıyor. Siz sadece 1234 yazıp Enter’a basın.)
  • 8.Adım
Yazılacak ilk komut şu:
sudo -s

Bu komutu yazdıktan sonra tekrar şifre soracak, şifre yine 1234
  • 9.Adım
Bu komutu büyük/küçük harf duyarlı şekilde yazın

pppoe-server -F -I ens32 -O /etc/ppp/pppoe-server-options &

Dikkat: -O sıfır değil o harfi

Daha sonra bu komut yazılacak:

tail -f /var/log/pppoe-server-log

Bunları yaptıktan sonra bekliyoruz. Yaklaşık 5 dk sonra şifreniz ekrana düşecektir.

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar hocam ben şimdi dediğiniz yöntemle şifremi öğrendim keenetick extra dsl kullanıcam elimde mevcut fakat keenetice geçtiğimde herhangi bir şekilde internetimi kesebilirlermi superonline kullanıcısıyım bir sorum daha var ethernet ile bağlanıyorum kurulum yaparken MAC klonlama nasıl oluyor

Arkadaşlar, ben de Keenetic Extra'ya geçiş yapmak istiyorum ama TV+ ne olacak, kullanan arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilir mi? Direkt olarak Keenetic Extra üzerinden TV+ çalıştırabilir miyim? Yoksa HG255s'i köprü moduna almam gerekir mi? Tabi bi de alacak olduğum Keenetic modeme HG255s'in MAC'ini klonlayacağım için köprü moduna aldığımda iki tane aynı MAC adresi olan modem birbiriyle çakışmaz mı?
Kafamda deli sorular..

Arkadaşlar, ben de Keenetic Extra'ya geçiş yapmak istiyorum ama TV+ ne olacak, kullanan arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilir mi? Direkt olarak Keenetic Extra üzerinden TV+ çalıştırabilir miyim? Yoksa HG255s'i köprü moduna almam gerekir mi? Tabi bi de alacak olduğum Keenetic modeme HG255s'in MAC'ini klonlayacağım için köprü moduna aldığımda iki tane aynı MAC adresi olan modem birbiriyle çakışmaz mı?
Kafamda deli sorular..
TV+ konusunda bir fikrim yok ancak cihaz HG255s ile köprü modunda çalıştırıldığında MAC klonlamaya ihtiyaç yok.

Ben de şifremi alabildim bu yöntem ile. Büyük bir dertten kurtardınız beni, teşekkürler.

Devir işlemi yaparsam şifrem değişir mi bilgi verebilen olursa sevinirim.

Arkadaşlar rehberdeki yöntemleri uygulayarak kullanıcı adı ve şifremi buldum ancak elimde bulunan ZyXEL8623T50b model modemimde kurulum yapamadım. Bu konuda yardımcı olabilecek var mı?

Arkadaşlar rehberdeki yöntemleri uygulayarak kullanıcı adı ve şifremi buldum ancak elimde bulunan ZyXEL8623T50b model modemimde kurulum yapamadım. Bu konuda yardımcı olabilecek va

Arkadaşlar rehberdeki yöntemleri uygulayarak kullanıcı adı ve şifremi buldum ancak elimde bulunan ZyXEL8623T50b model modemimde kurulum yapamadım. Bu konuda yardımcı olabilecek var mı?
Bioya gel telegram üzerinden yardımcı olayım

Çok yeni üyeyim bulamadım. Size nasıl direkt ulaşabilirim? @akuma4
Kurallar gereğince özelden iletişim yasak. Her turlu iletisimi buradan sağlamanız gerekmekte. Bu arada foruma hoşgeldiniz. Bu konuyu okumanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı