Çözüldü Superonline hız testi yüksek olmasına rağmen indirme hızı düşük

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Daywalkerrr

Hectopat
Değerli kardeşlerim, garip bir internet problemim var. Belki içinizde konu hakkında bilgili, profesyonel biri vardır diye sorayım dedim.

Superonline 200 Mbps tarifeye geçtik. Hız testlerinde çok yüksek değerler (193 Mbps, Speedtest ise 382 Mbps) alıyorum lakin bir YouTube videosunu 400 KB/s ile indiriyorum veya yüksek hızlı bir Torrent indirirken 20 mb/s sabit hız almam gerekirken hız 20 MB/s'ye çıktığı an 10 MB/s'ye düşüyor. Sonra bu döngü devam ediyor. Eskiden 50 Mbps bağlantıda sabit 5 MB/s ile her şeyi indirebiliyordum, şimdi ise çok kararsız bağlantım var ve sabit bir hızım yok. Bunun sebebi nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ne yaptın? İnternet düzeldi mi?

Cimer şikayeti sonrası Superonline Merkez'den aradılar şu an düzelmiş olması lazım, dediler. Hız testleri açılış hızı 700 MB'den 20 MB'ye inip çıkıyor çok fena dalgalanıyor indirme hızları da 5mb/sn ile 20mb/sn gidip geliyor. Aynı sıkıntıyı yaşanlara bakıyorum aynı model-marka modem(LG serisi). Merkez: Bayi sizi arayacak, dedi.(ki arayacağını sanmıyorum)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

3.jpg

Edit: Sorun çözümü ve müdehale uzun sürdüğü için Cayma bedelsiz abonelik iptali sağlandı.
Bende de aynı durum var. Turkcell’in yanıltması sanırım. Gerçekte 200 mbps hız almama rağmen 400 civarı gösteriyor speedtest’te. Daha sonra fark ettim ki sadece speedtest 400 gösteriyor diğer hız ölçme siteleri normal hızımı gösteriyor.

Bende de aynı durum var. Turkcell’in yanıltması sanırım. Gerçekte 200 mbps hız almama rağmen 400 civarı gösteriyor speedtest’te. Daha sonra fark ettim ki sadece speedtest 400 gösteriyor diğer hız ölçme siteleri normal hızımı gösteriyor.
Hocam IDM ile youtubeden bir videoyu ne kadar hızla indiriyorsunuz?

Aynen, az önce ben de Steam'de denedim hız 20mb/sn olunca geriye doğru 10 mb/sn oluyor torrentte olduğu gibi. Siz dalgalanma olmadan mı 23-25 mb/sn arası alıyorsunuz?
Bende gerileme ya da dalgalanma olmuyor hocam. Speedtest'te neden yüksek çıkıyor onu anlamadım ama diğer platformlarda daha az çıkıyor.

Geri
Yukarı