Çözüldü Superonline hız testi yüksek olmasına rağmen indirme hızı düşük

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Daywalkerrr

Hectopat
Değerli kardeşlerim, garip bir internet problemim var. Belki içinizde konu hakkında bilgili, profesyonel biri vardır diye sorayım dedim.

Superonline 200 Mbps tarifeye geçtik. Hız testlerinde çok yüksek değerler (193 Mbps, Speedtest ise 382 Mbps) alıyorum lakin bir YouTube videosunu 400 KB/s ile indiriyorum veya yüksek hızlı bir Torrent indirirken 20 mb/s sabit hız almam gerekirken hız 20 MB/s'ye çıktığı an 10 MB/s'ye düşüyor. Sonra bu döngü devam ediyor. Eskiden 50 Mbps bağlantıda sabit 5 MB/s ile her şeyi indirebiliyordum, şimdi ise çok kararsız bağlantım var ve sabit bir hızım yok. Bunun sebebi nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ne yaptın? İnternet düzeldi mi?

Cimer şikayeti sonrası Superonline Merkez'den aradılar şu an düzelmiş olması lazım, dediler. Hız testleri açılış hızı 700 MB'den 20 MB'ye inip çıkıyor çok fena dalgalanıyor indirme hızları da 5mb/sn ile 20mb/sn gidip geliyor. Aynı sıkıntıyı yaşanlara bakıyorum aynı model-marka modem(LG serisi). Merkez: Bayi sizi arayacak, dedi.(ki arayacağını sanmıyorum)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

3.jpg

Edit: Sorun çözümü ve müdehale uzun sürdüğü için Cayma bedelsiz abonelik iptali sağlandı.
Bizde aynı sorunu yaşıyoruz, buradaki konuşmaları okuyabilirsin.

Değerli kardeşlerim, garip bir internet problemim var. Belki içinizde konu hakkında bilgili, profesyonel biri vardır diye sorayım dedim.

Superonline 200 Mbps tarifeye geçtik. Hız testlerinde çok yüksek değerler (193 Mbps, Speedtest ise 382 Mbps) alıyorum lakin bir YouTube videosunu 400 KB/s ile indiriyorum veya yüksek hızlı bir Torrent indirirken 20 mb/s sabit hız almam gerekirken hız 20 MB/s'ye çıktığı an 10 MB/s'ye düşüyor. Sonra bu döngü devam ediyor. Eskiden 50 Mbps bağlantıda sabit 5 MB/s ile her şeyi indirebiliyordum, şimdi ise çok kararsız bağlantım var ve sabit bir hızım yok. Bunun sebebi nedir acaba?
Hocam bu sorun bende de var bende 200 mbps kullanıyorum ve dediğinizin aynısını yaşıyorum. Çözüm bulabildiniz mi? Müşteri hizmetlerini aramalı mıyım?

Hocam bu sorun bende de var bende 200 mbps kullanıyorum ve dediğinizin aynısını yaşıyorum. Çözüm bulabildiniz mi? Müşteri hizmetlerini aramalı mıyım?
Hocam sorun ve çözümü Süperonline'dır burası kesin.. Tam sebebi throttling diyende var ,10 kişilik hatta 20 abone aldıkları için oluyor da diyen var. Her halükarda kasıt içerir. Her iki sebepte de uğraştırır heleki 2. sebep maliyet içereceği için şimdiden mahkeme için delil toplayın derim. Şuan beni çözüm adı altında bekletiyorlar tam nedenini de söylemiyorlar. Burdaki bayi yanıltıcı bilgi geçmiş,sadece torrent ile ilgili sorun yaşadığımı söylemiş halbuki gelen ekip birçok platformdan video ve foto aldı. Diğerleri kapansada 1 adet arıza kaydım 30-32 gündür açık. Merkez biraz daha beklememi rica etti. Bekliyorum, durum bu

Komşudan kablo çekip denedim. Herhangi bir throttle sezemedim. 25 mbps internet sanırım çektiğim kablodan dolayı 21 mbps olarak geliyor. fast.com hızı da aynı değerde çıkıyor. IP TV aynı şekilde sorunsuz. Torrentte de herhangi bir sansür/throttle uygulamasına rastlamadım. Hatta izleyiciler bölümünde diğer internetlerime göre (Kablonet ve Gibirnet) daha çok izleyici vardı. Torrentteki hız seede göre değişir. 2 mb/sn iken bir anda 0 bile olabilir bu tamamen izleyici sayısına bağlı. Bu yüzden 200 mbps TV+'lı pakete geçmeyi düşünüyorum.

Bu arada bizim apartmandaki altyapı FTTB ve kullanıcı sayısı maksimum 3. Yani hat dolu değil.

Son düzenleme:
Komşudan kablo çekip denedim. Herhangi bir throttle sezemedim. 25 Mbps internet sanırım çektiğim kablodan dolayı 21 Mbps olarak geliyor. fast.com hızı da aynı değerde çıkıyor. IP TV aynı şekilde sorunsuz. Torrent'te de herhangi bir sansür/throttle uygulamasına rastlamadım. Hatta izleyiciler bölümünde diğer internetlerime göre (Kablonet ve GIBIRNet) daha çok izleyici vardı. Torrent'teki hız seede göre değişir. 2 mb/sn iken bir anda 0 bile olabilir bu tamamen izleyici sayısına bağlı. Bu yüzden 200 Mbps TV+'lı pakete geçmeyi düşünüyorum.

Bu arada bizim apartmandaki altyapı FTTB ve kullanıcı sayısı maksimum 3. Yani hat dolu değil.

Bende 50 MB kullanınca sorun yoktu 200 olunca rezil oldu bu arada YouTube, NVIDIA, Steam, Torrent 2.8mb/sn ile mi iniyor? Denediniz mi? Ben ücretli gigabit destek veren binlerce seedleri olan Torrent sitelerini kullanıyorum öyle sitelerde hız oynamaz.

Bende 50 MB kullanınca sorun yoktu 200 olunca rezil oldu bu arada YouTube, NVIDIA, Steam, Torrent 2.8mb/sn ile mi iniyor? Denediniz mi? Ben ücretli gigabit destek veren binlerce seedleri olan Torrent sitelerini kullanıyorum öyle sitelerde hız oynamaz.
Youtube'da 8k video açtım test için. Kullanım 21 mbps'den düşmedi. NVIDIA'da sürücü indirmeyi denedim yine aynı şekilde 21'i düşmedi. 2.5 mb/sn ile indiriyordu. Steam de aynı şekilde oldu. Cümle biraz düşük oldu kusura bakmayın, her cümlede bir test yaptım :D. Sanırım komşumdaki internet sorunsuz. Umarım benim bağlatacağım da öyle olur. Ben 200 kullanacağım tabi onun akıbeti ne olacak yine soru işareti.
binlerce seedleri olan Torrent sitelerini kullanıyorum öyle sitelerde hız oynamaz.
Aynen ben de onu demeye çalıştım. Seed sayısına göre değerlendirmek gerek.
Frankfurt pingi de 51 ms vermeye başladı. Adana için gerçekten çok iyi bir değer. Geçmek için sabırsızlanıyorum.

Son düzenleme:
Youtube'da 8k video açtım test için. Kullanım 21 mbps'den düşmedi. NVIDIA'da sürücü indirmeyi denedim yine aynı şekilde 21'i düşmedi. 2.5 mb/sn ile indiriyordu. Steam de aynı şekilde oldu. Cümle biraz düşük oldu kusura bakmayın, her cümlede bir test yaptım :D. Sanırım komşumdaki internet sorunsuz. Umarım benim bağlatacağım da öyle olur. Ben 200 kullanacağım tabi onun akıbeti ne olacak yine soru işareti.

Aynen ben de onu demeye çalıştım. Seed sayısına göre değerlendirmek gerek.
Frankfurt pingi de 51 ms vermeye başladı. Adana için gerçekten çok iyi bir değer. Geçmek için sabırsızlanıyorum.
Gene de abonelik alırken soru-cevap şeklinde net bir ses kaydı almanızı öneririm :) . Bir de küçük fiber cihaz nokia ise kabul etmeyin çoğu kişi ondan şikayetçi genelde zte h 3600 ü tavsiye ediyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı