Superonline hız testinde konum yanlış çıkıyor

Görkem76

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Superonline kullanıyorum hız testi yaptığımda İzmir'de yaşamama rağmen her seferinde farklı farklı konumlar çıkıyor. Antalya, Isparta, İstanbul vs. Google maps de sabit konumum sabit Antalya merkezde gözüküyor. Hızım da bir problem yok. Bu problemi yaşamıyorken pingim 5-7 arası değişiyordu şu an 13-20 arası bir şey. Superonline müşteri hizmetleri ile defalarca sorunu ilettim hiçbir şekilde düzeltmediler. Bana yardımcı edebilecek var mı? Şimdiden teşekkürler.

Hız testinde veri göndermek ve almak için yakınlardaki en iyi sunucuya bağlanır. Eğer bundan bahsediyorsanız bu sizin konumunuz değildir, sunucunun konumudur.

Speedtest'te ilk çıkan sunucuu tüm sunucular içerisinde en düşük ping aldığınız sunucudur. Bazen bazı sunucular kayboluyor. Düşük ping aldığınız sunucu hangisiydi? Listede hala var mı?

Ayrıca speedtest pingini kafaya takmanız için hiçbir mantıklı sebep yok.

Merhaba, Superonline kullanıyorum hız testi yaptığımda İzmir'de yaşamama rağmen her seferinde farklı farklı konumlar çıkıyor. Antalya, Isparta, İstanbul vs. Google maps de sabit konumum sabit Antalya merkezde gözüküyor. Hızım da bir problem yok. Bu problemi yaşamıyorken pingim 5-7 arası değişiyordu şu an 13-20 arası bir şey. Superonline müşteri hizmetleri ile defalarca sorunu ilettim hiçbir şekilde düzeltmediler. Bana yardımcı edebilecek var mı? Şimdiden teşekkürler.
Ben antalyadayım ısparta çıkıyor banada

%100 orijinal doğru göstermektedir.
Firmalar tarafındn onaylandı bilginiz olsun farklı konum olma nedeni bolgenizde IP ya olmaması ya da olup yetersiz kalmasından denk gelmemesidir.
Sorun çözümü bolgene IP havuzu IP blokları yatırımı olup aktif edilip sizlere sunulması gerekir sorun çözümü zor çünkü yatırımlı bir çözüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı